Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ բնապահպանության նախարարին
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 19-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր շրջակա միջավայրի և բնական ռեսուրսների վարչության պետ Վազգեն Միքայելյանը, քննարկվել են բնապահպանության ոլորտում երկու հայկական պետությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է ԼՂՀ և Հայաստանի համապատասխան գերատեսչությունների միջև կապերի խորացմանն ու ընդլայնման և փորձի փոխանակման անհրաժեշտությունը:

Президент НКР принял министра охраны природы Армении
Президент Нагорного Карабаха Бако Саакян принял министра охраны природы Республики Армения Арама Арутюняна.
Как сообщили в пресс-службе президента НКР, на встрече, в которой принял участие начальник управления по окружающей среде и природным ресурсам при Правительстве НКР Вазген Микаелян, были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества двух армянских государств в сфере охраны природы.
В этом контексте Бако Саакян подчеркнул необходимость углубления и расширения связей и обмена опытом между соответствующими ведомствами НКР и Армении.