ՀՀ Նախագահը մասնակցել է ԵՊՀ խորհրդի տարեվերջյան նիստին
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ, Երևանի պետական համալսարանի խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր մասնակցել է ԵՊՀ խորհրդի տարեվերջյան նիստին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակից:
Աղբյուրի փոխանցմամբ, նիստում քննարկվել և հավանության է արժանացել 2011/2012 ուսումնական տարվա ընթացքում ԵՊՀ գործունեության հիմնական ուղղություններով կատարված աշխատանքների վերաբերյալ համալսարանի ռեկտորի հաշվետվությունը: Խորհրդի անդամները հավանություն են տվել նաև 2010-2014թթ. ԵՊՀ զարգացման ռազմավարական ծրագրով 2011/2012 ուստարում նախատեսված գործողությունների կատարման, ինչպես նաև համալսարանում կոռուպցիոն երևույթների դեմ պայքարի համալիր միջոցառումների կատարման վերաբերյալ բուհի ռեկտորի հաշվետվություններին: ԵՊՀ 2011/2012 ուսումնական տարվա գործունեությունը խորհրդի անդամների կողմից գնահատվել է բավարար:
Օրակարգի հարցերի շարքում լսելով նաև ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանի հաշվետվությունը 2012 թվականի (հունվար-նոյեմբեր) եկամուտների և ծախսերի վերաբերյալ՝ խորհուրդը որոշել է հավանության արժանացնել այն և համալսարանի ընթացիկ տարվա եկամուտների ու ծախսերի հաշվետվության գնահատումը կատարել հաշվեքննության արդյունքների հիման վրա: Նիստում հաստատվել է ԵՊՀ 2013թ. եկամուտների և ծախսերի տարեկան նախահաշիվը:

Президент Армении принял участие в заседании Совета ЕГУ
Президент Республики Армения, Председатель Совета Ереванского Государственного университета Серж Саргсян сегодня принял участие в последнем в этом году заседании Совета ЕГУ.
Как сообщили в пресс-службе президента Армении, на заседании был обсужден и одобрен отчет ректора университета о работе, выполненной по основным направлениям деятельности ЕГУ в течение 2011/2012 учебного года. Члены Совета также одобрили отчеты ректора университета о выполнении в 2011/2012 учебном году действий, предусмотренных Стратегической программой развития ЕГУ в 2010-2014 гг. и о выполнении комплексных мероприятий по борьбе с коррупционными явлениями в университете. Деятельность ЕГУ в 2011/2012 учебном году оценена членами Совета удовлетворительно.
В ряду вопросов повестки дня заслушав также отчет ректора ЕГУ Арама Симоняна о доходах и расходах с января по ноябрь 2012 года, Совет решил одобрить его и оценку отчета о доходах и расходах университета в текущем году осуществить на основании аудита. На заседании была утверждена годовая смета доходов и расходов ЕГУ на 2013 год.