Այսօր հավանական են ինտենսիվ և մեծ քանակությամբ տեղումները
Եղանակը կպայմանավորվի արևմտյան ցիկլոնի ազդեցությամբ և հարավից տաք օդի ներհոսքով: Դեկտեմբերի 21-ին հանրապետության ողջ տարածքում պարբերաբար սպասվում են տեղումներ, հովիտներում ցերեկային ժամերին` ձնախառն անձրևի տեսքով:
Ուշադրություն. դեկտեմբերի 21-ին հավանական են ինտենսիվ և մեծ քանակությամբ տեղումները, հատուկ պետք է նշել Արարատյան դաշտն ու Վայոց Ձորը:
Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի: Տեղեկացնում ենք, որ հաջորդ շաբաթ օդի ջերմաստիճանը կրկին նվազելու է:
Առանձին վայրերում կդիտվի մառախուղ և ցածր տեսանելիություն, քամի` մինչև 20մ/վրկ ուժգնությամբ, լեռներում և լեռնանցքներում հնարավոր է բուք, ճանապարհներին սպասվում է ՄԵՐԿԱՍԱՌՈՒՅՑ, լեռնային գոտիներում` դժվարանցանելիություն: Տրանսպորտի և Կապի նախարարությունը հորդորում է վարորդներին երթևեկել միայն ձմեռային անվադողերով:
Meteo-tv-ի հաղորդմամբ, Երևանում այսօր սպասվում են տեղումներ անձրևի և թաց ձյան տեսքով, հնարավոր են ինտենսիվ տեղումներ:

Intensive heavy precipitation possible today
The weather will be conditioned by the influence of a western cyclone and the flow of warm air from the south. Precipitation is expected throughout Armenia on December 21, precipitation in the form of rain and snow - in the daytime.
Attention: Heavy intensive precipitation is likely on December 21, especially in the Ararat Valley and Vayots Dzor Province.
The air temperature will not change notably. Next week the air temperature is forecast to drop again.
There will be fog and low visibility in some areas, the wind may reach 20 meters per second. Snow-storms are possible in mountains and mountain passes.
Roads will be COVERED WITN ICE. The Ministry of Transport and Communication recommends drivers to use winter tires only.
According to Meteo-TV, rain and snow is expected in Yerevan today, intensive precipitation is possible.