Մեկնարկեց ՀՀՇ համագումարը
Համագումարին ներկա են ՀՅԴ-ից Արծվիկ Մինասյանը, «Ժառանգություն» կուսակցությունից՝ Արմեն Մարտիրոսյանը, ինչպես նաև ներկայացուցիչներ՝ ՀԱԿ մաս կազմող կուսակցություններից:
Ըստ օրակարգի՝ նախատեսված է ՀՀՇ վարչության հաշվետվությունը, ՀՀՇ վարչության անդամության թեկնածուների առաջադրումը, մանդատային հանձնաժողովի զեկուցումը և բազմաթիվ այլ ելույթներ:
Քիչ առաջ դահլիճ մտավ ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, ում դիմավորեցին «Լե-վոն-Լե-վոն» բացականչություններով:
Նշենք, որ, ըստ ամենայնի, հենց այսօր՝ ՀՀՇ վարչության համագումարի ժամանակ, ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը կհայտարարի՝առաջադրելու է իր թեկնածությունը առաջիկա նախագահական ընտրություններին , թե ոչ:

HHSh convention starts
The 17th convention of the Armenian All-National Movement (HHSh) started today in the Session Hall of the Armenian Government.
Among those present at the convention were Artsvik Minasian (ARF-Dashnaktsutyun), Armen Martirosian (Heritage Party), as well as representatives of the parties making up the Armenian National Congress (HAK).
The report of the HHSh board, the nomination of candidates to the HHSh board, the report of the mandate commission, and many other speeches are on the agenda.
When HAK leader Levon Ter-Petrosian entered the hall, those present greeted him by chanting “Le-von, Le-von!”
In all likelihood, at the HHSh convention today, the HAK leader Levon Ter-Petrosian will announce whether he will run for President in the upcoming election or not.