ՕԵԿ-ը սեփական թեկնածու չունի. Սատարում է Սերժ Սարգսյանին
ՕԵԿ-ը, հաշվի առնելով 2013 թ.-ի նախագահական ընտրությունների նշանակությունը Հայաստանի քաղաքական, տնտեսական և օրենսդրական բարեփոխումների համար, այսօր 11-րդ արտահերթ համագումարում որոշում է կայացնում գալիք նախագահական ընտրություններին սատարել ՀՀ Նախագահ, ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը:
Այս մասին ՕԵԿ համագումարի ժամանակ հայտարարեց Արթուր Բաղդասարյանը: Ըստ նրա` ՕԵԿ-ը աջակցելու է արդար, ազատ և թափանցիկ նախագահական ընտրությունների անցկացմանը:
Բացի այդ, ՕԵԿ-ը շարունակելու է ՀՀԿ-ի հետ համագործակցությունը՝ նպատակ ունենալով խորացնել ժողովրդավարական բարեփոխումները:
Ըստ ՕԵԿ 11-րդ արտահերթ համագումարում ընդունված հայտարարության` ՕԵԿ-ը ձեռնարկելու է ակտիվ և հետևողական քայլեր` ՀՀ անվտանգության ապահովման, ԼՂ հիմնախնդրի հայանպաստ լուծման, հայրենիք-սփյուռք համագործակցության, ՀՀ հեղինակության և դերի բարձրացման ուղղությամբ:

А.Багдасарян: «Оринац еркир» поддержит на выборах Сержа Саргсяна
Партия «Оринац еркир» приняла решение поддержать на предстоящих президентских выборах 2013г. кандидатуру действующего президента Армении, председателя Республиканской партии Армении Сержа Саргсяна. Об этом заявил сегодня на 11-ом внеочередном съезде партии «Оринац еркир» Артур Бадасарян.
По его словам, партия «Оринац еркир» будет содействовать проведению в стране свободных, справедливых и прозрачных выборов. Кроме того, «Оринац еркир» будет продолжать сотрудничество с РПА для продолжения в стране реформ и углубления демократии.
Как отмечается в заявлении, принятом на 11-ом внеочередном съезде партии, «Оринац еркир» предпримет активные и последовательные шаги для обеспечения безопасности страны, благоприятного для Армении решения карабахского конфликта, в направлении углубления сотрудничества Армения-Диаспора и повышения авторитета и роли Армении.