Ծաղկաձորում բացվեց Tsaghkadzor Marriott հյուրանոցը
Այսօր Ծաղկաձորում իր դռները բացեց Tsaghkadzor Marriott հյուրանոցը, որի բացման արարողությանը ներկա էր ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Նախագահը շրջեց հյուրանոցում, ծանոթացավ հարմարություններին:
Լրագրողների հետ զրույցում հյուրանոցի գլխավոր տնօրեն Սամվել Մանուկյանը նշեց, որ հյուրանոցը արդյունք է երկու կազմակերպությունների «ՀայՌուսգազարդի» և Marriott Internetional-ի համագործակցության:
Նա շեշտեց, որ հյուրանոցը ունիկալ է տարածաշրջանում, քանի որ Մարիոթը լեռնադահուկային կուրորտ քաղաքում հյուրանոց չունի. Tsaghkadzor Marriott-ը համալրված է նորագույն հակահրդեհային սարքավորումներով, հյուրանոցի շենքը կառավարելու արդի համակարգերով, որոնք տարածաշրջանի ոչ մի հյուրանոցում չկա:
Ս. Մանուկյանը հաղորդեց նաև, հյուրանոցը ունի և՛ բիզնես համայնքի, և՛ հանգստացողների համար անհրաժեշտ պայմաններ` թենիսի կորտ, լողավազան, ֆուտբոլի և բասկետբոլի դահլիճներ, մանկական խաղահրապարակ, երեք բար, թեյարան, ռեստորան:Հյուրանոցի վրա ծախսվել է 32 մլն ԱՄՆ դոլար:
Նշենք, որ Tsaghkadzor Marriott հյուրանոցը, վերակառուցվել է «Ադիգազ» հանգստյան տան հիմքի վրա: Հյուրանոցային համալիրի կառուցման ծրագիրը մեկնարկել էր 2009 թ.-ին: Հյուրանոցային համալիրը զբաղեցնում է 2.9 հա տարածք, աշխատակիցները թիվը հասնում է 205 հոգու` հիմնականում Հրազդանի տարածաշրջանի բնակիչներ են:

С.Саргсян присутствовал на открытии гостиницы «Tsaghkadzor Marriott»
Сегодня президент Армении Серж Саргсян присутствовал на открытии гостиницы «Tsaghkadzor Marriott» в курортном городе Цахкадзоре.
Генеральный директор гостиницы Самвел Манукян отметил в беседе с журналистами, что гостиница является результатом сотрудничества компаний «АрмРосгазпром» и «Marriott Internetional».
Он отметил, что гостиница «Tsaghkadzor Marriott» является уникальной в регионе, поскольку сеть «Marriott Internetional» не имеет гостиниц в горнолыжных курортах.
Как сообщил С.Манукян, в гостиничном комплексе есть теннисный корт, бассейн, спортивные залы для футбола и баскетбола, три бара, ресторан и кафе. Общие расходы на строительство составили 32 млн. долларов США.
Отметим, что решение о строительстве гостиничного комплекса «Tsaghkadzor Marriott» в рамках реконструкции дома отдыха «Адигаз» было принято между компанией «АрмРосгазпром» и Luxury Hotels International Management Company B.V, входящей в компанию Marriott International. Программа строительства гостиничного комплекса стартовала в 2009 году. Гостиничный комплекс занимает территорию в 2.9 га, число сотрудников достигает 205 человек.