Վթարից հետո Արմեն Աշոտյանը խմել է
Դեկտեմբերի 22-ին վթարի էր ենթարկվել ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի մեքենան: Ինչպես Aysor.am-ին հաղորդեց Կրթության և գիտության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի ղեկավար Արթուր Բաղդասարյանը, ոչ նախարարը, ոչ վարորդը չեն տուժել: Մեքենան վթարի է ենթարկվել Լճաշենի հատվածում:
Վթարի վերաբերյալ Արմեն Աշոտյանը գրառում է կատարել Facebook-ի իր էջում`
«Իմ հարգելի և սիրելի ընկերներ:
Այսօր իմ մեքենան իրոք ենթարկվել է ավտովթարի: Բարեբախտաբար ոչ վարորդս, ոչ ես վնասվածքներ չունենք:
Անեկեղծ շնորհակալ եմ Ձեր անհանգստության, սրտացավության, մտահոգության և անկեղծության համար: Ձեր բազում գրառումներն ու համերաշխությունը ապացուցում են, որ մեր ընկերությունն ու մտերմությունը վիրտուալից դարձել են իրական:
Խորին երախտապարտությամբ` Ձեր Արմեն:
Հ.Գ. Անկեղծ ասած ուժեղ սթրես եմ տարել, գնացել եմ ու մի լավ խմել: Կներեք ուշ գիշերային գրառման համար»:

Armenian Minister of Education and Science Armen Ahotian had a car accident on December 22. Aysor.am was informed by spokesman for the Ministry of Education and Science Arthur Baghdasarian that the minister and his driver were not injured. The accident happened near Lchashen.
Ashotian wrote on his Facebook page:
”My respected, dear friends.
Today I had a car accident. Fortunately neither my driver nor I were injured.
Thank you for your compassion and sincerity. Your numerous records and your solidarity prove that our virtual friendship has become real.
With best regards, your Armen.
P.S. To tell the truth, after suffering from such a stress I had a drink. Sorry for writing so late at night”.