Առաջին տեղում Ավան և Դավթաշեն վարչական շրջաններն են
2012 թվականի ընթացքում կատարած աշխատանքների գնահատման և վերլուծության արդյունքներով առաջին տեղը զբաղեցրել միանգամից երկու վարչական շրջան` Ավանը և Դավթաշենը: Երկրորդ և երրորդ տեղերում, համապատասխանաբար, Կենտրոն և Արաբկիր վարչական շրջաններն են:
Տարեվերջյան աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, ամփոփելով 2012 թվականի ընթացքում կատարված աշխատանքները, ասել է.
«Համակարգված և սրտացավ աշխատանքի շնորհիվ զգալի փոփոխություններ են նկատվում բոլոր վարչական շրջաններում: Սակայն բավարարվել ձեռքբերածով պետք չէ: Վստահ եմ, որ հաջորդ տարի մեր բոլոր վարչական շրջանները կզբաղեցնեն առաջանցիկ տեղեր»:

An analysis and assessment of work done in 2012 shows that two administrative districts of Yerevan – Avan and Davtashen are both in first place, followed by Kentron and Arabkir districts which took 2nd and 3rd places, respectively.
Summing up the work done in 2012, Yerevan mayor Taron Margarian said at the working consultation today:
“Thanks to coordinated and compassionate work, notable changes have occurred in all the administrative districts. But there is still much to be done. I am sure that next year all the administrative districts will take even more leading positions”.