Վաչե Գաբրիելյանն ամփոփեց տարին
Նախարարը ներկայացրեց ոլորտի կանխատեսումները տնտեսական աճի վերաբերյալ` 7 տոկոս, որը, ըստ նրա, կզուգակցվի ցածր գնաճով` 12-ամսյա կտրվածքով 4 տակոս, միջին գնաճը 2.5 տոկոս:
Վաչե Գաբրիելյանը նշեց, որ տնտեսության բոլոր ճյուղերում աճ է գրանցվել, միայն շինարարության ոլորտւմ աճ չի գրանցվել, որը հաջորդ տարի կանխատեսվում է` կապված Հյուսիս-հարավ ճանապարհաշինության հետ:
Նախարարը հաղորդեց, որ այս տարի շարունակվել են «Ներքին աուդիտի մասին» օրենքի կիրարկումն ապահովող ենթաօրենսդրական ակտերի մշակման և համակարգի ներդրման աշխատանքները: Այս տարի ներդրվել է էլեկտրոնային գնումների համակարգը: Մշակվել և ներդրվել է «Հաշվապահական հաշվառման մասին» օրենքի նոր նախագիծը, «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքի կիրարկումն ապահովող միջոցառումների շրջանակում, կառավարություն է ներկայացվել և հաստատվել 7 որոշման նախագծեր:

Vache Gabrielian summarizes year
The minister announced the forecasts: 7% economic growth to be accompanied by low inflation – 4% inflation over 12 months, an average inflation rate of 2.5%.
He said a growth has been recorded in all sectors of the economy, except construction, where a growth is forecast for next year owing to the construction of the North-South Highway.
According to Vache Gabrielian, this year the development of by-laws to ensure the application of the Law on Internal Audit and the introduction of the system was underway. An electronic procurement system was introduced this year. A new draft Law on Accounting was also developed and introduced.