Բակո Սահակյանը հանդիպել է արցախցի գործարարների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր հանդիպում է ունեցել հանրապետության գործարար միջավայրի ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի գրասենյակը:
Նախագահը հանդես է եկել ելույթով, որում, մասնավորապես, անդրադարձել է հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման հիմնական ուղղություններին, խնդիրներին ու հեռանկարներին:
Բակո Սահակյանը շնորհավորել է ներկաների գալիք Նոր տարին և հույս հայտնել, որ գործարարների ակտիվ մասնակցությամբ ու կառուցողական գործակցությամբ անպայման կարձանագրենք նոր հաջողություններ, որոնց վերջնական հասցեատերը Արցախի ժողովուրդն է:

Бако Саакян встретился с представителями бизнес-сообщества НКР
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня встретился с представителями бизнес-сообщества республики. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Президент выступил с речью, в которой, в частности, коснулся основных направлений, задач и перспектив социально-экономического развития республики.
Бако Саакян поздравил присутствующих с наступающим Новым годом и выразил надежду, что при активном участии предпринимателей и их конструктивном сотрудничестве мы обязательно достигнем новых успехов во благо народа Арцаха.
На мероприятии присутствовали спикер Национального собрания НКР Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян и другие должностные лица.