Օդի ջերմաստիճանը կնվազի 5-7 աստիճանով
Այսօր հանրապետության ողջ տարածքում եղանակը կպայմանավորվի անտիցիկլոնի ազդեցությամբ: Առավոտյան առանձին արևելյան և հարավային շրջաններում դեռ հնարավոր են տեղումներ:
Այլ շրջաններում կդիտվի առանց տեղումների, մեծ մասամբ արևային եղանակ: Օդի ջերմաստիճանը գիշերը կնվազի ևս 5-7 աստիճանով:
Առանձին վայրերում կդիտվի մառախուղ և ցածր տեսանելիություն, քամի` մինչև 23մ/վրկ ուժգնությամբ, լեռներում և լեռնանցքներում հնարավոր է սաստիկ բուք, ճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց, առանձին վայրերում` դժվարանցանելիություն:
Meteo-tv.am կայքից տեղեկանում ենք, որ Երևանում կդիտվի մեծ մասամբ պարզ, առանց տեղումների եղանակ: Հնարավոր է ցածր տեսանելիություն, տեղ-տեղ քամի 12-15մ/վրկ:

В Армении температура воздуха понизится на 5-7 градусов
Сегодня на всей территории Армении погода будет обусловлена влиянием антициклона. Утром в отдельных восточных и южных областях возможны осадки. В других регионах республики будет наблюдаться в основном солнечная погода без осадков. Температура воздуха понизится ночью на 5-7 градусов.
В отдельных местах ожидаются туман и плохая видимость, скорость ветра достигнет 23 метров в секунду, в горах и горных перевалах возможна снежная буря, на дорогах – гололедица.
Как сообщает Meteo-tv.am, в Ереване сегодня будет наблюдаться ясная погода без осадков. Возможны туман, низкая видимость, скорость ветра до 12-15 метров в секунду.