2012-ը գիտելիքի վերաարժևորման տարի էր. Շնորհավորում է ԿԳ նախարարը
Ամանորի կապակցությամբ, ամփոփելով անցնող տարին կրթության և գիտության ոլորտում, ՀՀ ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել մանկավարժներին, դասախոսներին, գիտաշխատողներին ու բոլոր բոլորին:
«Շնորհավորում եմ ձեզ Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ:
2012 թվականը Հայաստանի կրթության և գիտության ոլորտի համար եղավ նշանակալի ձեռքբերումների ու նոր նախաձեռնությունների տարի: Հիմք դրվեց գիտելիքի վերաարժևորման և կրթության որակի նկատմամբ հասարակական պահանջի:
Ցանկանում եմ, որ գալիք 2013 թվականը լինի ոլորտում արձանագրված հաջողությունների շարունակականության ապահովման, իսկ մեր պետության ու համայն հայության համար՝ ազգային իղձերի իրականացման և նորանոր ձեռքբերումների տարի:
Մաղթում եմ ձեզ բարօրություն, անձնական երջանկություն և ամենայն բարիք: Թող Սուրբ Ծննդյան ավետիսն ուղեկից լինի ձեզ ողջ տարվա ընթացքում»:

Armen Ashotian: 2012 was year of revaluation of knowledge
Summarizing the results of the year 2012 in the sphere of education and science, Minister of Education and Science Armen Ashotian sent a congratulatory message to teachers, university lecturers, scholars, and others.
“I wish you a Marry Christmas and a Happy New Year.
2012 was a year of significant achievements and new initiatives in the sphere of education and science. The foundations of social demand for quality education and revaluation of knowledge have been laid down.
I would like the year 2013 to be a year of continued success in the sphere, and also a year of new achievements and the implementation of national goals of our state and the Armenian nation.