Հովհաննես Մարգարյանին Ձմեռ պապը մեքենա է բերել, որը կարելի էր վարել
Կան երեխաներ, որոնք Ձմեռ պապի գալուն չեն սպասում, բայց նվերներ միշտ ստանում են: ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Հովհաննես Մարգարյանի խոսքով` ինքը Ձմեռ պապին ո'չ նամակ է գրել, ո'չ էլ սպասել, բայց ակակնկալ նվերներ միշտ ստացել է:
«Ձմեռ պապի գոյությանը մինչև 5 տարեկանն եմ հավատացել:  Հիշում եմ` ավագ խմբում էի, երբ Նոր տարվա հանդեսի օրը զգացի, որ մեր դաստիարակչուհին է հագել Ձմեռ պապի շորերը: Դրանից հետո էլ չեմ հավատում նրա գոյությանը:
Նամակներ չեմ գրել, բայց միշտ անակնկալ նվերներ ստացել եմ: Նրանից ստացած ամենահաճելի նվերը 4 տարեկանում էր. փոքրիկ մեքենա էր, որը կարելի էր վարել»,- ասաց նա

Some children wait for Santa’s presents, rather than for Santa Claus himself. According to deputy of the RA National Assembly Hovhannes Margarian, he neither wrote letters to Santa Claus nor waited for him, but he always received presents.
“I believed in the existence of Santa Claus until the age of five. I recall that during a New Year performance in the kindergarten, I noticed that Santa Claus was actually our kindergarten teacher: she was dressed up as Santa. On that day I stopped believing in Santa Claus.
I never wrote to Santa Claus, but I always received nice presents. I got the most pleasant present when I was four. It was a small car, and I often drove it,” Margarian said.