Հովհաննես Մարգարյանին Ձմեռ պապը մեքենա է բերել, որը կարելի էր վարել
Կան երեխաներ, որոնք Ձմեռ պապի գալուն չեն սպասում, բայց նվերներ միշտ ստանում են: ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Հովհաննես Մարգարյանի խոսքով` ինքը Ձմեռ պապին ո'չ նամակ է գրել, ո'չ էլ սպասել, բայց ակակնկալ նվերներ միշտ ստացել է:
«Ձմեռ պապի գոյությանը մինչև 5 տարեկանն եմ հավատացել:  Հիշում եմ` ավագ խմբում էի, երբ Նոր տարվա հանդեսի օրը զգացի, որ մեր դաստիարակչուհին է հագել Ձմեռ պապի շորերը: Դրանից հետո էլ չեմ հավատում նրա գոյությանը:
Նամակներ չեմ գրել, բայց միշտ անակնկալ նվերներ ստացել եմ: Նրանից ստացած ամենահաճելի նվերը 4 տարեկանում էր. փոքրիկ մեքենա էր, որը կարելի էր վարել»,- ասաց նա

О.Маркарян не писал письма Деду Морозу, но подарки получал всегда
Есть дети, которые не ждут прихода Деда Мороза, однако подарки на Новый год – ждут всегда. Как рассказал Aysor.am депутат парламента Армении от партии «Оринац еркир» Ованнес Маркарян, он никогда не писал письма Деду Морозу, но подарки-сюрпризы получал всегда.
«Я верил в существование Деда Мороза до пяти лет. Помню, ходил в старшую группу, когда в день новогоднего утренника в детском саду заметил, что в Деда Мороза переоделась наша воспитательница. После этого я перестал верить в его существование.
Я не писал письма, но всегда получал подарки-сюрпризы. Самым приятный подарок я получил, когда мне было четыре года – маленькую машину, которую можно было водить», - рассказал О.Маркарян.