Ոստիկանապետ. Տարին հաստատեց, որ կարո՛ղ ենք, երբ հավատավոր ենք ու միակամ
ՀՀ ոստիկանապես Վլադիմիր Գասպարյանը շնորավորակն ուղերձ է հղել, որում ասվում է. «Ոստիկանության կոլեգիայի անդամների և իմ անունից Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ շնորհավորում եմ ոստիկանության ծառայողներին, նրանց ընտանիքներին, մեր քաղաքացիներին, բոլոր նրանց, ովքեր հավատացին ու աջակցեցին մեր ծրագրերի իրականացմանը, բոլոր նրանց, ում հավատի ու նվիրումի շնորհիվ 2012 թվականը դարձավ նոր մոտեցումների կենսագործման տարի: Համոզված ենք, որ 2013-ին մեզ հավատացողների ու աջակցողների թիվը բազմապատկվելու է, ինչպես որ ավելի է աճելու պահանջկոտությունը ոստիկանության գործունեության հանդեպ:
Ոստիկանության հանդեպ հասարակության ամրացող հավատը խարսխվում է բարեփոխումների տեսանելի ընթացքի, քաղաքացիներին ծառայություններ մատուցող ստորաբաժանումների նոր կերպի ու գործելաոճի, հանցավորության դեմ պայքարի արդյունքների, համակարգի ինքնամաքրման գործընթացի վրա: Նոր տարում այդ զարգացումներն ընդլայնվելու ու խորանալու են:
Մենք պետք է առավելագույնն անենք հասարակության սպասումներն արդարացնելու համար: Մենք կարճ ժամանակում պետք է ձևավորենք նոր ոստիկանություն, որովհետև ժամանակակից, ուժեղ, արդարագործ ոստիկանությունը մեր երկրի ու երեխաների ապագայի կարևորագույն երաշխիքներից է:
Անցնող տարին հաստատեց, որ կարո՛ղ ենք, երբ հավատավոր ենք ու միակամ, երբ ունենք ժողովրդի վստահությունն ու աջակցությունը, և մենք պատրաստ ենք նույնպիսի և առավել նվիրումով ծառայելու մեր առաքելությանը, օրենքին ու ժողովրդին:

Владимир Гаспарян: Мы можем все, если верим в себя и едины
Начальник полиции Армении, генерал-лейтенант Владимир Гаспарян направил поздравительное послание по случаю Нового года и Рождества Христова.
«От имени членов коллегии полиции и от себя лично поздравляю сотрудников полиции, их семьи, граждан нашей республики и всех тех, кто верил и содействовал реализации наших программ и благодаря преданности которых уходящий год ознаменовался реализацией новых подходов. Мы убеждены в том, что в 2013 году число тех, кто верит в нас и поддерживает, умножиться и еще более возрастет требовательность к деятельности полиции.
Укрепляющаяся вера в деятельность полиции основывается на ощутимом процессе реформирования, новом образе и стиле работы сотрудников подразделений полиции, результатах борьбы с преступностью, проводимой в системе «внутренней чистки». В 2013 году развитие системы еще более расширится и углубится.
Мы должны сделать все возможное, чтобы оправдать ожидания общества. В кратчайшие сроки мы должны создать новую систему полиции, так как соответствующая современным стандартам, сильная и справедливая полиция является важнейшим гарантом будущего нашей страны.
Уходящий год подтвердил тот факт, что мы можем все, если верим в себя и едины, если мы вооружены поддержкой и доверим народа и готовы с такой же преданностью служить закону и народу».