Հայտնի են Ռուսաստանում զոհված չորս հայերի անունները
Հայտնի են դարձել Ռուսաստանում վթարի հետևանքով զոհված չորս հայերի անունները: Ռուաստանում Հայաստանի դեսպանության տվյալներով «ՎԱԶ-2110» մակնիշի ավտոմեքենայի մեջ եղել են 5 ՀՀ քաղաքացիներ:
Նրանցից չորսը` Մկրտչյան Դավիթ Նորայրի (ծնված՝ 1977թ.), Արևշատյան Աշխեն Մայիսի (ծնված՝ 1991թ.), Արևշատյան Սուսաննա Կարենի (ծնված՝ 1958թ.) և Արևշատյան Մայիս Լյուդվիկի (ծնված՝ 1954), տեղում մահացել են: Ուղևորներից Լիանա Մայիսի Արևշատյանին (ծնված՝ 1978թ.) տարբեր կարգի կոտրվածքներով տեղափոխել են հիվանդանոց: Հիշեցնենք, որ հունվարի 6-ին Պերմ-Եկատերինբուրգ մայրուղու 64-րդ կմ-ին, բախվել են Hyundai Accent և «ՎԱԶ-2110» ավտոմեքենաները:

Четверо граждан Армении погибли в ДТП в России
Четверо граждан Армении погибли в результате ДТП на трассе Пермь-Екатеринбург, сообщили в пресс-службе МИД Армении.
«6 января на 64 км трассы Пермь-Екатеринбург столкнулись автомобили «Hyundai Accent» и «ВАЗ-2110». По сообщению посольства Армении в России, четверо из пяти находившихся в автомобиле «ВАЗ-2110» граждан Армении погибли», - отметили в МИД.
Погибшие – Мкртчян Давид Норайрович, 1977 г.р., Аревшатян Ашхен Маисовна, 1991 г.р., Аревшатян Сусанна Кареновна, 1958 г.р., Аревшатян Маис Людвигович, 1954 г.р. Пострадавшая Аревшатян Лианна Маисовна была госпитализирована в больницу города Кунгур.
В МИД также сообщили, что по данным главного управления МВД России, виновником ДТП был водитель автомобиля «Hyundai Accent», который также скончался на месте.