Օդի ջերմաստիճանը կնվազի 13-18 աստիճանով
Հանրապետության տարածքում հունվարի 9-10-ին ամենուրեք, 11-ի գիշերը Վայոց Ձորում և Սյունիքում սպասվում է ձյուն, առանձին վայրերում` զգալի: Հունվարի 11-13-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Այս մասին տեղեկանում են ԱԻՆ պաշտոնական կայքից:
Քամին արևմտյան է՝ 4-9մ/վրկ, հունվարի 9-10-ին առանձին հատվածներում սպասվում են քամու ուժգնացում 15-20 մ/վրկ, ճանապարհներին մերկասառույց, առանձին հատվածներում բուք:
Օդի ջերմաստիճանը աստիճանաբար կնվազի` հունվարի 8-ի համեմատ ընդհանուր առմամբ 13-18 աստիճանով:
Երևանում հունվարի 9-10-ին սպասվում է ձյուն, 11-13-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Օդի ջերմաստիճանը աստիճանաբար կնվազի` հունվարի 8-ի համեմատ ընդհանուր առմամբ 13-15 աստիճանով:

В Армении температура воздуха снизится на 13-18 градусов
На всей территории республики 9-10 января и 11-го января ночью в Вайоц Дзоре и Сюнике ожидается снег. 11-13 января будет наблюдаться погода без осадков. Об этом сообщает МЧС Армении.
В отдельных местах возможно усиление ветра до 4-9 метров в секунду, а 9-10 января скорость ветра достигнет 15-20 метров в секунду, в горах и горных перевалах ожидается метель, на дорогах – гололедица.
Температура воздуха снизится в целом на 13-18 градусов.
В Ереване 9-10 января ожидается снег, а 11-13 января будет наблюдаться погода без осадков. Температура воздуха понизится по сравнению с 8 января на 13-15 градусов.