Փակուղուց դուրս գալու համար պետք է անցնի երեք նախագահների ժամանակաշրջանը
Տարօրինակ է, որ քաղաքական փորձ, ծրագիր ունեցող ուժերը չեն մասնակցում ընտրություններին: Առհասարակ, շատ տարօրինակ նախընտրական շրջան է ստեղծվել: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Հայաստանի դեմոկրատական կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը:
Ըստ Սարգսյանի, շատ թեկնածուներ կարծում են, որ նախագահի պաշտոնը Քաջ Նազարի պաշտոնն է և նրանց միայն մնում է գալ, նստել ու ղեկավարել. «Եթե այսպես շարունակվի, մենք նորից կստանանք այն, ինչ ունենք: Պետք է պահանջատեր լինել ողջ հասարակությամբ: Փակուղուց դուրս գալու համար պետք է անցնի երեք նախագահների ժամանակաշրջանը»:
Սարգսյանն անդրադարձավ նաև ՀԱԿ-ի և ԲՀԿ-ի` ընտրություններին չմասնակցելու փաստին: Ըստ նրա, եթե ՀԱԿ-ն իմանար, որ ունի նույն կարգավիճակն ինչ հինգ տարի առաջ` անպայման կմասնակցեր ընտրություններին: Ինչ վերաբերում է ԲՀԿ-ին, ապա Սարգսյանի կարծիքով, այս կուսակցության առաջնորդը առաջադրվելու փոխարեն նախընտրեց պահպանել իր սեփականությունը:

Period of three presidents should be over to break deadlock
What a strange thing that none of the parties with political experience and programs is running in the election. In general, it is a strange pre-election period, Chairman of Democratic Party of Armenia Aram Sargsyan said at a meeting with reporters today.
In his words, many presidential deputies think that the only thing the president has to do is to sit down and rule the country. “If we go on like this, we are going to get what we have now. The whole society should be persistent in their demands. The period of the three presidents should be over in order to break the deadlock”.
Aram Sargsyan discussed the decisions of Armenian National Congress (HAK) and Prosperous Armenia Party (BHK) not to run in the election. According to him, if HAK had the same status as five years ago, it would certainly run in the election. As regards BHK, Sargsyan expressed an opinion that the leader of that party has preferred keeping his property to running in the presidential election.