Հայրիկյանն ամբողջ գիշեր ներողություն է խնդրել աշխարհի բոլոր «ոչխարներից»
«Բոլոր նրանք, ովքեր առաջիկա նախագահական ընտրություններում ընտրակաշառք են սպասում, ոչխար են»: Վերհիշելով շաբաթներ առաջ իր արած հայտարարությունը` նույն կարծիքը կրկին արտահայտեց ԱԻՄ նախագահ, նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանը:
«Ես երեկ ամբողջ գիշեր ներողություն եմ խնդրել աշխարհի բոլոր ոչխարներից,  քանի որ դրամ վերցնող և իր ընտանիքի ձայնը վաճառող մարդկանց անվանել եմ ոչխար»,- ասաց Պ. Հայրիկյանը:
Շարունակելով կաշառատուների, կաշառակերների և ոչխարների թեման` նախագահի թեկնածուն համեմատություն արեց, թե նա, ով դրամ ստանալով իր ձայնը տալիս է դրամը տվողին` այդ մարդը, ըստ նրա, հավասարազոր է այն տղամարդուն, ով իր կնոջն ու երեխային դրամով վաճառել է. «Որովհետև հայրենիքի կառավարման իրավունքը վաճառելը շատ ավելի ահավոր բան է, քան` սեփական ընտանիքը»:
«Այնպես որ` ես սրտանց ներողություն եմ խնդրել աշխարհի բոլոր ոչխարներից, որ այդ տիպի մարդկանց ոչխար եմ անվանել. նրանց ավելի խիստ պետք է կոչել, որովհետև ոչ միայն դրամ տվողն է տականք, այլ նաև ստացողն է ծախու արարած»,- եզրափակեց իր խոսքը:

Hayrikian: I apologized to all sheep of world all night
“All those who intend to take electoral bribes in the upcoming presidential election are sheep”, Chairman of the National Self-Determination Union (AIM), presidential candidate Paruyr Hayrikian said, recalling that he expressed the same opinion some weeks ago.
“Yesterday, I apologized to all sheep of the world all night because I called the people, who accept money and sell votes of their family, sheep,” Hayrikian noted.
He compared persons who sell their votes in exchange for money to those men who sell their wives and children for money.
“So I apologized to all sheep of the world for calling such people sheep: harsher words should be used to describe such persons: not only those who give bribes are dregs, the people who accept them are venal creatures as well,” Hayrikian said in conclusion.