Ոստիկանությունը հրապարակեց ընտրողների ցուցակը
ՀՀ ոստիկանության  և Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի պաշտոնական կայքէջում տեղադրվել է ՀՀ ընտրողների ցուցակը:
Ընտրողների ցուցակում անճշտություններ հայտնաբերելու դեպքում, մինչև 2013 թ. փետրվարի 13-ը պետք է դիմում ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչություն կամ հաշվառման վայրի անձնագրային ծառայություն: Անձնագրային ծառայությունը դիմումը ստանալուց հետո` 5 օրվա ընթացքում, սակայն քվեարկության օրվանից ոչ ուշ, քան 4 օր առաջ, ՀՀ ընտրական օրենսգրքով սահմանված բավարար հիմքերի առկայության դեպքում ընտրողների ցուցակում կատարելու է անհրաժեշտ փոփոխություններ կամ ուղղումներ` այդ մասին գրավոր տեղեկացնելով: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ոստիկանության լրատվական ծառայությունից:
www.elections.am կայքում հրապարակված ընտրողների ցուցակը տեղադրվել է որոնման, իսկ www.police.am կայքում` ներբեռնելու հնարավորությամբ:
Ընտրողների ցուցակում ընդգրկվում են քվեարկության անցկացման օրը 18 տարին լրացած և բնակչության պետական ռեգիստրում հաշվառում ունեցող Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները:

Police releases voters’ list
The list of the voters in the Republic of Armenia has been posted on the websites of the Armenian Police (www.police.am) and the Central Election Commission (ww.elections.am).
In case of finding inaccuracies in the voters’ list, you can submit an application to the Passport and Visa Department of the RA Police or to the passport unit of your registration place until February 13, 2013. On receiving the application, the passport unit shall – within 5 days, but at least 4 days prior to Election Day – make the necessary changes or corrections in the voters’ list (in case of sufficient grounds established by the Electoral Code) and notify you in writing, the press service of the Police reported.
Citizens who have reached the age of 18 on Election Day and are registered with the State Register of Population have been included in the voters’ list.