Երևան-Թբիլիսի-Երևան գնացքն աշխատում է բնականոն ռեժիմով
Ներկա պահին մաքրվում են երկաթուղային գծերը: Այս մասին տեղեկանում ենք ընկերության տեղեկատվական բաժնից: Երեկ սկսված գծամաքրման աշխատանքները կշարունակվեն այսօր:
Գյումրիում եղանակային պայմանների վատթարացման պատճառով՝ տեղում աշխատելու են արդեն 3 ձնամաքրող մեքենա, իսկ Սևանում աշխատանքը կշարունակի հատուկ տեխնիկայի մեկ միավոր:
Հաշվի առնելով, որ մի շարք ավտոմայրուղիները փակ են՝ ուղևորա- և բեռնափոխադրումների զգալի մասը տեղափոխվել է երկաթուղի: Մասնավորապես, էլեկտրագնացքների լրացուցիչ չվերթներ են նշանակվում` բոլոր ուղևորներին տեղափոխելու նպատակով:
«ՀԿԵ» ՓԲԸ բեռնատար գնացքներն աշխատում են համաձայն գրաֆիկի: Չվացուցակին համապատասխան աշխատում է ինչպես Երևան-Թբիլիսի-Երևան միջազգային ուղևորատար գնացքը, այնպես էլ ներհանրապետական էլեկտրագնացքները:

The heavy snowfall has not disrupted rail services of South Caucasus Railway CJSC.
Rail track cleaning work began yesterday and continues at the moment, the press service of the company reported.
Due to the bad weather in the city of Gyumri, three snow ploughs are used there, while in Sevan region work is done with special equipment.
A number of motorways are closed so the SCR has assumed responsibility for the most part of cargo and passenger transportation.
Both freight and passenger trains of SCR Company, including Yerevan-Tbilisi-Yerevan international passenger train, are operating according to schedule.