ՀՀ ավտոճանապարհները հիմնականում դժվարանցանելի են
Հունվարի 9-ի ժամը 18.00-ի դրությամբ բոլոր ավտոճանապարհները հիմնականում դժվարանցանելի են: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից:
Փակ է Սելիմի լեռնանցքը, Վերին Գետաշեն-Մադինա, Արագյուղ-Բուժական, Հրազդան-Մեղրաձոր, Հրազդան-Լեռնանիստ, Զառ-Սևաբերդ, Հատիս-Զովաշեն, Ծաղկահովիտ-Ալագյազ, Մեղրաձոր-Հանքավան, Արագածի և Ապարանի միջհամայնքային բոլոր ավտոճանապարհները ճանապարհահատվածները:
Ձնաբքի և վատ տեսանելիության պատճառով դժվարանցանելի են Տիգրանաշեն գյուղի «Քյարքիի ոլորաններ» կոչվող հատվածը, Թալին-Գյումրի, Բերդ-Ճամբարակ, Արթիկ-Մանթաշ-Արագած, Քուչակ-Ապարան-Սպիտակ, Աշոցք-Ամասիա, Երևան-Վանաձոր, Ալագյազ-Արթիկ, Գավառ-Մարտունի-Վարդենիս Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի «Զանգեր» կոչվող ճանապարհահատվածները, իսկ մասամբ դժվարանցանելի է Երևան-Սևան ավտոճանապարհը:

МЧС: В Армении автодороги в основном труднопроходимы
Сегодня по состоянию на 18:00 в Армении автодороги в основном труднопроходимы. Об этом сообщает министерство по чрезвычайным ситуациям Армении.
Закрыты для транспортного движения Селимский перевал, автодороги Верин Геташен-Мадина, Арагюх-Бужакан, Раздан-Меградзор, Раздан-Лернанист, Зар-Севаберд, Атис-Зовашен, Цахкаовит-Алагяз, Меградзор-Анкаван, участки всех межобщинных трасс Арагаца и Апарана.
Согласно источнику, из-за снежной бури и плохой видимости труднопроходимы участок горных поворотов «Кярки» села Тигранашен, трассы Талин-Гюмри, Берд-Чамбарак, Артик-Манташ-Арагац, Кучак-Апаран-Спитак, Ашоцк-Амасия, Ереван-Ванадзор, Алагяз-Артик, Гавар-Мартуни-Варденис, участок дороги «Зангер» на трассе Ереван-Мегри, а трасса Ереван-Севан – частично труднопроходима.
Согласно информации, предоставленной Дорожным департаментом Грузии, автодорога Степанцминда – Ларс закрыта для движения транспорта.