Դավիթ Հակոբյան. Ես եղել եմ, կամ և լինելու եմ նախագահի առաջին հավակնորդ
«Ինձ այս տասն օրերի ընթացքում անընդհատ հարցնում են` ինչու՞ չառաջադրվեցի: Ես մի պատասխան ունեմ` քաղաքական գործիչներ չեն դառնում, այլ ծնվում են, ուղղակի գործունեության մեջ հղկվում են»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Մարքսիստական կուսակցության նախագահ Դավիթ Հակոբյանը:
Ըստ Հակոբյանի, ընտրական օրենսգիրքը ստեղծված է միայն իշխանագողության համար. «Նախագահական մարաթոնում գաղափարական արքաները մրցու՞մ են՝ ոչ, ուրեմն ես այնտեղ ոչ մի անելիք չունեմ»:
Մարքսիստի խոսքով, եթե կարիք լինի` նա նորից կգա քաղաքական արենա. «Ես եղել եմ, կամ և լինելու եմ նախագահի առաջին հավակնորդը»:
Դավիթ Հակոբյանը նաև ավելացրեց, որ չի հավատում իշխանափոխությանը, ըստ նրա, իշխանությունը պարտադիր կվերընտրվի` իր բոլոր լծակների շնորհիվ:
«Եթե արքունի թութակներն անընդհատ կրկնում են, որ Սերժ Սարգսյանը մրցակից չունի, ապա հարց է առաջանում` ո՞ւմ նկատմամբ մրցակից չունի: Ես նախագահին հարգում եմ, որ նրա պորտը Ղարաբաղում կտրված` Հայաստանում իշխանության եկավ»,- ասաց Դավիթ Հակոբյանը:

David Hakobian: I have been and will be number 1 presidential aspirant
“I have been constantly asked in the past ten days: “Why are you not running for President?” My answer is: people do not become politicians, some of them are born politicians and become more skillful during their activities,” Chairman of the Marxist Party David Hakobian stated at a meeting with journalists today.
In his words, the Electoral Code was created only for power theft. “Do any ideological kings compete in the presidential marathon? No. So I have nothing to do there”.
The Marxist noted that he may enter the political arena again, if necessary. “I have been and will be the number one presidential aspirant”.
David Hakobian said he does not believe in change of power. According to him, the authorities will be re-elected thanks to the levers at their disposal.