Նախագահի թեկնածուները նվազում են
ՀՀ նախագահի աթոռի համար այլևս չեն պայքարի անկուսակցական, մարտարվեստների համաշխարհային գլխավոր վարպետ Տարոն Աբրահամյանը և անկուսակցական, «Ժամանակի էություն սոցիալիստական շարժման» ղեկավար Ռոբերտ Ահարոնյանը: Նրանք քիչ առաջ այս մասին հայտարարեցին լրագրողների հետ հանդիպմանը:
«Անհիմն եմ համարում այդքան գումար ծախսել Հանրապետական կուսակցության հետ մրցակցելու համար: Այդ գումարը ավելի լավ է ես օգտագործեմ հետագա ծրագրերի իրականացման համար»,-ընտրապայքարից դուրս գալու պատճառը ներկայացրեց Ռ. Ահարոնյանը:
Նշենք, որ ԿԸՀ-ն այս թեկնածուներին տվել էր 48 ժամ, որպեսզի վճարեին 8 մլն դրամ ընտրագրավը: Տրված հավելյալ ժամանակն ավարտվում է այսօր` ժամը 14:00-ին:

The President of the National Karate Kobudo Federation of Armenia, unaffiliated person Taron Abrahamian, and unaffiliated person Robert Aharonian have decided to drop out of the presidential race.They announced their decisions at a meeting with reporters today.
“It is unreasonable to spend so much money competing with Republican Party of Armenia (HHK). I had better spend this sum on implementation of further programs,” Robert Aharonian explained.
Let us remind you that the Central Election Commission gave these two candidates 48 hours to pay their electoral pledges of 8 million AMD. The deadline was 2:00 pm, today.