Օդի ջերմաստիճանը կնվազի 4-6 աստիճանով
Եղանակն առայժմ կպայմանավորվի հարավ-արևմտյան հզոր տեղումնաբեր զանգվածի ազդեցությամբ: Այսօր հանրապետության տարածքում տեղումները թեև կպահպանվեն, սակայն հետզհետե կթուլանան: Կեսօրից հետո ցիկլոնը զգալի կկորցնի իր ուժը, կսկսի տեղաշարժվել դեպի արևելք, և օրվա վերջում ձյուն կդիտվի արդեն միայն հարավ-արևելյան հատվածում: Սպասվում է քամի` 18-20մ/վրկ ուժգնությամբ, բուք և ցածր տեսանելիություն, ճանապարհներին կդիտվի դժվարանցանելիություն և մերկասառույց:
Օդի ջերմաստիճանը կնվազի 4-6 աստիճանով:
Meteo-tv.am կայքից տեղեկանում ենք, որ հունվարի 11-ին հանրապետության ողջ տարածքում ձյունը կդադարի, լույս 11-ի գիշերը սպասվում է օդի ջերմաստիճանի կտրուկ անկում 8-10 աստիճանով:
Երևանում պարբերաբար սպասվում է ձյուն: Օրվա 2-րդ կեսին տեղումները կթուլանան, ուշ երեկոյան սպասվում է տեղումների դադար: Հավանական է մերկասառույցը, հնարավոր է քամի 7-10մ/վ:

В Армении температура воздуха снизится на 4-6 градусов
В Армении в ближайшие дни погода будет обусловлена проникновением воздушных масс с юго-запада. Сегодня на территории республики сохраняться слабые осадки, а вечером снег будет наблюдаться только юго-восточных регионах. Скорость ветра достигнет 18-20 метров в секунду, возможны метель и низкая видимость, на дорогах – гололедица.
Температура воздуха снизится на 4-6 градусов.
Как сообщает Meteo-tv.am, 11 января на всей территории республики осадки прекратятся, а ночью ожидается резкое падение температуры воздуха на 8-10 градусов.
В Ереване сегодня время от времени будет наблюдаться снег. Во второй половине дня их интенсивность уменьшится, а вечером снег прекратится. Возможно усиление ветра до 7-10 метров в секунду, на дорогах – гололедица.