Երևանում հայրը սպանել է որդուն
Հունվարի 11-ին, ժամը 17.15-ին, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ կրծքավանդակի ծակած վերքով իրենց մոտ է տեղափոխվել Դ. Մալյան փողոցի բնակիչ, 1957 թ. ծնված Վլադիմիր Նիկոյանի դիակը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Աղբյուրի փոխանցմամբ, դեպքի վայր մեկնած ոստիկանության ծառայողները պարզել են, որ նույն օրը, ժամը 16.30-ի սահմաններում, տանը, վիճաբանության ժամանակ, Վ. Նիկոյանին խոհանոցային դանակով հարվածել և սպանել է հայրը` 1930 թ. ծնված Վոլոդյա Նիկոյանը, որը նույն օրը, ժամը 19.00-ին, իրենց տնից բերման է ենթարկվել բաժին:
Հանցագործության գործիք դանակն առգրավված է: Հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:

В Армении 83-летний отец убил 56-летнего сына
Вчера медицинского центра «Сурб Григор Лусоворич» в отделение полиции Нор Норка поступило сообщение о том, что с ножевым ранением в области грудной клетки к ним доставлено тело жителя улицы Д.Маляна 56-летнего Владимира Никояна.
Выехавшие на место происшествия оперативники выяснили, что в тот же день во время ссоры ножевые ранения В.Никояну нанес его отец 83-летний Володя Никоян.
Пожилой мужчина доставлен в отделение полиции. Орудие преступление изъято. Возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.104 УК Армении.