Իգիթյան. Կեղծիքները սվաղողը չի փոխվել, ինչպե՞ս հավատանք
ՀՀԿ-ական պատգամավոր Արտակ Զաքարյանը վստահ է, որ այս անգամ մեզ բացառիկ լավ ընտրություններ են սպասվում: Այս մասին պատգամավորը հայտարարեց լրագրողների հետ այսօրվա հանդիպման ժամանակ: Ըստ Զաքարյանի՝ բնական է, որ նախընտրական շրջանում իշխանություն-ընդդիմություն երկխոսությունը տեղափոխվում է փոխադարձ մեղադրանքների դաշտ.
«Խնդիրը մեկն է` 20 տարիների ընթացքում մենք ունենք լուրջ նախադրյալներ կայացած պետության մասին խոսելու համար: Իհարկե, նաև հաշվի ենք առնում օբյեկտիվ և սուբյեկտիվ պատճառներով գրանված մի շարք թերացումներ: Հենց այս թերացումներն էլ լինելու են իշխանության գործունեության մոտիվացիան գալիք տարիներին: Իշխանությունն իր քաղաքական ծրագրերը կառուցում է հասարակությունում եղած պահանջների հիման վրա»,- ասաց Արտակ Զաքարյանը:
Հասարակության պահանջներին անդրադարձավ նաև ասուլիսի մյուս բանախոս, ընդդիմադիր Հովհաննես Իգիթյանը: Ըստ նրա՝ հասարակության այն զանգվածը, որը սատարում էր ընդդիմությանը, վերջինիս չառաջադրվելուց հետո հենց այդպես միանգամից չի սկսելու սիրել իշխանություններին. «Թվեր չեմ նշի ու չեմ գնա Ադիբեկյանի ճանապարհով: Բանն այն է որ չի կարող հասարակության 75 տոկոսը սիրել կոռուպցիան, անգրագիտությունն ու լկտիությունը »,- ասաց Իգիթյանը:
Ինչ վերաբերում է բացառիկ լավ ընտրություններին, ապա Իգիթյանի կարծիքով, ոչ մի փոփոխություն չի լինի.
«Նույն ձեր կուսակցության օլիգարխները նույն գումարը կծախսեն, ինչ նախորդ ընտրություններին: Նույն մարդիկ են գլխավորում ձեր շտաբը: Կեղծիքները սվաղող ԿԸՀ նախագահը նույնպես չի փոխվել: Այդ դեպքում, ո՞րտեղից հավատ ունենանք, որ այս ընտրություններով դեպի առաջ ենք շարժվում »,- ասաց Իգիթյանը:

О.Игитян: 75% общества не могут любить коррупцию, безграмотность и хамство
В Армении ожидаются исключительно хорошие президентские выборы. Такую уверенность высказал сегодня в ходе встречи с журналистами депутат парламента от Республиканской партии Армении Артак Закарян.
По словам А.Закаряна, естественно, что в предвыборный период диалог власти – оппозиция переносится в поле взаимных обвинений.
«Вопрос в том, что в течение 20 лет у нас есть серьезные предпосылки говорить о состоявшемся государстве. Конечно, мы учитываем также ряд зафиксированных по объективным и субъективным причинам недостатков. Именно устранением этих недостатков будет мотивирована деятельности властей в предстоящие годы. Власть строит свою политическую программу на основании требований общества», - сказал Артак Закарян.
Другой участник встречи, член «Армянского общенационального движения» Ованнес Игитян также обратился к требованиям общества, отметив, та часть общества, которая поддерживает оппозицию, после отказа последней участвовать на выборах, просто так не начнет любить власти. «Не буду называть цифры, и идти по пути Агарона Адибекяна. Дело в том, что 75% общества не могут любить коррупцию, безграмотность и хамство», - сказал О.Игитян.
Что касается исключительно хороших выборов, то, по мнению Ованнеса Игитяна, никаких изменений не будет.
«Те же олигархи из РПА будут тратить такие же суммы, что и на предыдущих выборах. В таком случае, как нам верить в то, что выборы будут шагом вперед?» - сказал О.Игитян.