ԱԳ նախարարն ընդունել է Ինդոնեզիայի նորանշանակ դեսպանին
Այսօր ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Հայաստանում Ինդոնեզիայի նորանշանակ դեսպան Նինիեկ Կուն Նարյաթիին: Այս մասին տեղեկացնում են ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում նորանշանակ դեսպանը Նալբանդյանին է հանձնել իր հավատարմագրերի պատճենը: Ողջունելով հյուրին և շնորհավորելով նրան նշանակման կապակցությամբ` նախարարը նշել է, որ ջերմությամբ է հիշում անցյալ տարվա օգոստոսին այցելությունը Ջակարտա, Ինդոնեզիայի ԱԳ նախարար Մարտի Նատալեգավայաի հետ հանդիպումը և ձեռք բերված պայմանավորվածություններն՝ ուղղված երկկողմ հարաբերություններին նոր թափ հաղորդելուն, քաղաքական երկխոսությունը ակտիվացնելուն, միջազգային կազմակերպություններում համագործակցությունը սերտացնելուն, իրավապայմանագրային դաշտի ամրապնդմանը, միջխորհրդարանական, առևտրատնտեսական, և մշակութային կապերը զարգացմանը:
Նալբանդյանը հույս է հայտնել, որ նորանշանակ դեսպանը իր կարևոր ներդրումը կունենա այդ պայմանավորվածությունների իրականացման գործում:

Глава МИД Армении принял новоназначенного посла Индонезии
Сегодня министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял новоназначенного посла Индонезии в Армении Ниниек Кун Нарьяти (Niniek Kun Naryatie) в связи с вручением копии верительных грамот. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
Глава МИД Армении, поздравив посла с новым назначением, отметил, что с теплотой вспоминает свой визит в Джакарду в августе прошлого года, встречу с главой МИД Индонезии Марти Наталегава и достигнутые договоренности, направленные на придание нового стимула двусторонним отношениям, активизацию политического диалога, сотрудничество в международных организациях, укрепление договорно-правовой базы, развитие межпарламентских, торгово-экономических и культурных связей.
Эдвард Налбандян также выразил надежду, что новоназначенный посол внесет свой вклад в дело реализации этих договоренностей.