Վարդան Օսկանյանի որդին մարդ չի ծեծել
ՀՀ նախկին արտգործնախարար, ԱԺ պատգամավոր Վարդան Օսկանյանի որդին` Արման-Մինաս Օսկանյանը Երևանում ծեծկռտուքի չի մասնակցել, նա դեպքի ականատես է եղել: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Ոստիկանության լրատվական բաժնից հայտնեցին, որ հունվարի 4-ին ոստիկանության Արաբկիրի բաժին «Նաիրի» բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել, որ Երևանում գտնվող «Էդեմ» ակումբի մոտ վիճաբանություն է տեղի ունեցել, որի հետևանքով 37-ամյա Պատրիկ Զոլյանը քթոսկրի կոտրվածք ախտորոշմամբ դիմել է «Նաիրի» ԲԿ: Պարզվել է, որ հունվարի 4-ին Թումանյան-Իսահակյան խաչմերուկում ժամը 02:00-ին 31-ամյա Էդգար Մ-ն վիճաբանել է Պատրիկ Զոլյանի հետ: Նրանք ձեռքերով փոխադարձ հարվածներ են հասցրել, և նրանց երկուսին էլ տրվել է դատաբժշկի ուղեգիր: Ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում կատարվում է հետաքննություն:
Վ. Օսկանյանի որդին վիճաբանության մասնակից չի եղել, նա եղել է դեպքի ականատես, որպես վկա կանչվել է ոստիկանության բաժին և բացատրություն է տվել:

Полиция Армении опровергает причастность сына В.Осканяна к потасовке
Сын экс-главы МИД Армении, депутата Национального Собрания Армении Вардана Осканяна Арман-Минас Осканян не участвовал в потасовке в Ереване, он лишь присутствовал на месте происшествия. Об этом корреспонденту Aysor.am сообщили в пресс-службе Полиции Армении.
Как передали в пресс-службе полиции Армении, 4 января из медицинского центра «Наири» в Арабкирское отделение полиции поступило сообщение о том, что близ столичного клуба «Эдем» вспыхнула ссора, и неизвестный человек избил 37-летнего Патрика Золяна, который обратился в медцентр «Наири» с диагнозом «перелом носовых костей». Сотрудники полиции выяснили, что 4 января, в 02:00, на пересечении улиц Туманяна-Исаакяна, 31-летний Эдгар М. вступил в конфликт с Патриком Золяном, в результате чего они нанесли друг другу удары руками, им выдано направление на судмедэкспертизу. В Арабкирском отделении полиции ведется расследование.
Согласно источнику, сын Вардана Осканяна не участвовал в ссоре, он является только очевидцем ссоры и вызван для дачи показаний в качестве свидетеля.