Վարդան Օսկանյանի որդին մարդ չի ծեծել
ՀՀ նախկին արտգործնախարար, ԱԺ պատգամավոր Վարդան Օսկանյանի որդին` Արման-Մինաս Օսկանյանը Երևանում ծեծկռտուքի չի մասնակցել, նա դեպքի ականատես է եղել: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Ոստիկանության լրատվական բաժնից հայտնեցին, որ հունվարի 4-ին ոստիկանության Արաբկիրի բաժին «Նաիրի» բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել, որ Երևանում գտնվող «Էդեմ» ակումբի մոտ վիճաբանություն է տեղի ունեցել, որի հետևանքով 37-ամյա Պատրիկ Զոլյանը քթոսկրի կոտրվածք ախտորոշմամբ դիմել է «Նաիրի» ԲԿ: Պարզվել է, որ հունվարի 4-ին Թումանյան-Իսահակյան խաչմերուկում ժամը 02:00-ին 31-ամյա Էդգար Մ-ն վիճաբանել է Պատրիկ Զոլյանի հետ: Նրանք ձեռքերով փոխադարձ հարվածներ են հասցրել, և նրանց երկուսին էլ տրվել է դատաբժշկի ուղեգիր: Ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում կատարվում է հետաքննություն:
Վ. Օսկանյանի որդին վիճաբանության մասնակից չի եղել, նա եղել է դեպքի ականատես, որպես վկա կանչվել է ոստիկանության բաժին և բացատրություն է տվել:

Arman-Minas Oskanian, the son of former Armenian Foreign Minister, currently parliament deputy Vartan Oskanian, was not involved in the scuffle at Eden Café, he witnessed the incident, the correspondent of Aysor.am was informed by the PR Department of the police.
According to the source, on January 4 the Arabkir police unit received information from Nairi Medical Center that an argument had taken place at Eden Café in Yerevan, during which 37-year-old Partick Zolian suffered a nasal fracture and had to take medical advice at Nairi Center. It emerged that at 2:00 am on January 4, 31-year-old Edgar M. quarreled with Patrick Zolian at the crossroads of Tumanian and Isahakian Streets in Yerevan. They hit each other; both were referred to forensic experts. The Arabkir police unit is conducting an investigation.
V. Oskanian’s son was not involved in the argument. He witnessed it and was asked by the police to give evidence as a witness.