Քաղտեխնոլոգ. Այս ընտրությունները կեղծվելու են հօգուտ ընդդիմության
Նախագահական ընտրություններն ավարտվեցին այն պահին, երբ ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն ու ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն իրենց թեկնածությունը չառաջադրեցին ընտրություններին: Լրագրողների հետ հանդիպմանը նման կարծիք  հայտնեց քաղաքական և ընտրական գործընթացների փորձագետ Արմեն Բադալյանը:
Քաղտեխնոլոգը կարծում է, որ իրականում իշխանությունները կցանկանային, որպեսզի ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը մասնակցեր ընտրություններին և պարտվեր, և ոչ թե ընտրություններից 2 ամիս առաջ կանխորոշված լիներ ելքը:
«Ընտրություններից հետո  Սերժ Սարգսյանի ազդեցությունը թուլանալու է, քանի որ նրան մնալու է հինգ տարի.... Եվ հենց այդ ժամանակ էլ  պայքարի մեջ կսկսեն մտնել ՀԱԿ-ն ու ԲՀԿ-ն: Հինգ տարի հետո մենք կտեսնենք իրական պայքար»,- ասաց նա:
Փետրվարյան ընտրություններին, Ա. Բադալյանի խոսքերով,  տեղի է ունենալու նկարչություն. Նկարվելու է ընտրողների թիվը, քանի որ պակասելու է ընտրողների իրական թիվը. «Այս անգամ կեղծվելու է նույնիսկ ընդդիմադիր որևէ թեկնածուի  թվերը՝ երկրորդ տեղում կդարձնեն կա՛մ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին, կա՛մ Հրանտ Բագրատյանին, որպեսզի արևմուտքին ցույց տան, որ Հայաստանում մրցակցություն գոյություն ունի»:
Ասուլիսին մասնակից քաղաքագետ Գեղամ Նազարյանն էլ իր հերթին ասաց, թե փետրվարյան  ընտրություններն ամենախայտառակն են լինելու և նման են լինելու Թուրքմենստանի ընտրություններին, «երբ բոլորը գիտեն, որ սիրելի առաջնորդն է ընտրվելու»:

Political technologist: This election will be rigged in favor of opposition
The presidential election ended when Armenian National Movement (HAK) leader Levon Ter-Petrosian and Prosperous Armenia Party (BHK) leader Gagik Tsarukian announced their decisions not to run for President. The expert on political and electoral processes Armen Badalian expressed this opinion at the meeting with journalists today.
According to him, in reality the authorities would like BHK leader Gagik Tsarukian to run in the election and be defeated. They would not like the election outcome to be predetermined two months before the election.
“After the election Serzh Sargsyan’s influence will start to wane as he has five years to serve as president… At that time HAK and BHK will enter into struggle. Five years later we will see a genuine struggle,” he noted.
In his words, some numbers will be “painted” in the February election. “Even the number of votes received by an opposition candidate will be distorted: either Raffi Hovannisian or Hrant Bagratian will be put in second place in order to show to the West that competition exists in Armenia”.