Դատախազությունում ընտրություններին ընդառաջ աշխատանքային խումբ է ստեղծվել
ՀՀ գլխավոր դատախազ Ա. Հովսեփյանի` 2013թ. հունվարի 14-ի հրամանով դատախազությունում ստեղծվել է աշխատանքային խումբ: Այս մասին հաղորդում է «Փաստինֆոն»:
Խումբը ստեղծվել է 2013թ. փետրվարի 18-ին կայանալիք նախագահական ընտրությունների ընթացքում ընտրական իրավունքի խախտումների վերաբերյալ հաղորդումների, այդ թվում նաև զանգվածային լրատվության միջոցների հրապարակումների ընդունման, գրանցման, քննարկման նկատմամբ դատախազական հսկողության արդյունավետությունը բարձրացնելու և միասնական պրակտիկա ապահովելու նպատակով:
Աշխատանքային խմբում ընդգրկված են դատախազության տարբեր վարչությունների և ստորաբաժանումների դատախազներ: Խումբը կուսումնասիրի նաև զանգվածային լրատվության միջոցներում ընտրական իրավունքի խախտումների վերաբերյալ հրապարակումները, սահմանված կարգով դրանք կուղարկի քննարկման:
Հրամանի կատարման շրջանակներում դատախազության ստորաբաժանումների գործունեությունը կհամակարգի ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Ա.Թամազյանը:

В Генпрокуратуре Армении создана специальная рабочая группа
Распоряжением генерального прокурора Армении Агвана Овсепяна от 14 января 2013 года в прокуратуре создана специальная рабочая группа для расследования всех нарушений, связанных с предстоящими 18 февраля в республике президентскими выборами. Об этом сообщает информационное агентство «ФактИнфо» («Пастинфо»).
Согласно информации, рабочая группа будет заниматься расследованием сообщений о всех возможных нарушениях избирательного права, в том числе следить за началом и ходом судебных процессов, основанных на опубликованных в СМИ данных, контролировать эффективность данных дел.
В состав рабочей группы включены прокуроры различных управлений и подразделений прокуратуры. Рабочую группу будет возглавлять начальник управления Генпрокуратуры Армении по коррупционным делам и делам, связанным с организованной преступностью, Корюн Пилоян.
В рамках исполнения данного приказа координатором подразделений Генпрокуратуры назначен заместитель генпрокурора А. Тамазян.