Համլետ Հարությունյան. Գործող Նախագահը մեծ առավելություն ունի
Առաջիկա նախագահական ընտրություններում հիմնական թեկնածուները ՀՀԿ պատգամավոր Համլետ Հարությունյանի համար 4-ն են՝ Սերժ Սարգսյանը, Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, Հրանտ Բագրատյանը և Պարույր Հայրիկյանը:Այսօր այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Համլետ Հարությունյանը:
Ըստ Հարությունյանի՝ պարզ է մի բան, այն անցած ուղին, որն ունի գործող Նախագահը, մյուս թեկնածուներից ոչ մեկը չունի:
«Գործող նախագահը պատերազմի ընթացքում ապացուցեց, որ ոչ միայն աննկուն մարտիկ է, այլ նաև խելացի քաղաքական գործիչ: Այսօր մենք կանգնած ենք պատերազմի սպառնալիքի առաջ, հետևաբար ՀՀ նախագահը պետք է ունենա այդ փորձը, որպեսզի ի վիճակի լինի դիմագրավել»,-ասաց ՀՀԿ խմբակցության պատգամավորը:
Պատգամավորը նաև հավելեց, որ գործող Նախագահը մյուս թեկնածուների նկատմամբ մեծ առավելություն ունի, քանի որ մինչ նախագահ դառնալը Սերժ Սարգսյանը պատասխանատու պետական պաշտոններ է զբաղեցրել և արդարացրել է:

Г. Арутюнян: Действующий президент имеет большое преимущество
На предстоящих президентских выборах в Армении есть четыре основных кандидата – Серж Саргсян, Раффи Ованнисян, Грант Багратян и Паруйр Айрикян. Об этом заявил сегодня журналистами депутат парламента от Республиканской партии Армении Гамлет Арутюнян.
При этом депутат отметил, что никто из кандидатов не прошел такой путь, как действующий президент Серж Саргсян.
«Действующий президент во время войны доказал, что является не только стойким воином, но и мудрым политическим деятелем. Сегодня мы стоим перед угрозой войны, следовательно, президент Армении должен обладать опытом, чтобы противостоять этому», - сказал депутат.
Г.Арутюнян также отметил, что действующий президент имеет большое преимущество перед остальными кандидатами, поскольку до того как стать президентом, он занимал ответственные государственные посты и всегда оправдывал возложенную на него ответственность.