Եվրաինտեգրումը ՀՀ-ի համար կարևոր ճանապարհ է դեպի քաղաքակիրթ աշխարհ
Հստակ ամրագրվել է այն հանգամանքը, որ Հայաստանի արտաքին քաղաքականության մեջ Եվրամիության հետ հարաբերությունները միշտ գերակայող են: Ամփոփելով բրյուսելյան այցը` լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց  ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Արտակ Զաքարյանը:
«Մեզ համար, այո, որպես կարևոր առաջնահերթություն ենք դիտարկում եվրաինտեգրումը`  հաշվի առնելով, որ դա մեզ համար կարևոր ճանապարհ է դեպի քաղաքակիրթ աշխարհ»,- ասաց պատգամավորը:
Պատասխանելով  հարցին, թե ամիսներ առաջ Բրյուսելում էր նաև ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը, ով որոշ ոլորտների վերաբերյալ քննադատություն էր հնչեցրել, այս այցի շրջանակում Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարությունները չեն քննարկվե՞լ, Ա.Զաքարյանը նշեց, որ այցը պաշտոնական բնույթ էր կրում, այնպես որ նեղ կուսակցական այցերի օրակարգը չի քննարկվել:

А.Закарян: Евроинтеграция для Армении важный путь к цивилизованному миру
Отношения с Евросоюзом являются приоритетом внешней политики Армении, и это обстоятельство было четко констатировано в Брюсселе. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами депутат парламента от Республиканской партии Армении Артак Закарян, подводя итоги брюссельского визита.
«Мы рассматриваем евраинтеграцию в качестве приоритета, учитывая, что для нас это –важный путь к цивилизованному миру», - сказал депутат.
Отвечая на вопрос о том, не обсуждались ли в рамках данного визита критические заявления, озвученные лидером партии «Процветающая Армения» Гагиком Царукяном в ходе визита в Брюссель несколько месяцев назад, Артак Закарян отметил, что визит был официальным, посему повестка узкопартийных визитов в его рамках не обсуждалась.