Վրաստանի վարչապետը վաղը կժամանի Հայաստան
Վրաստանի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը հունվարի 17-ին կժամանի Հայաստան: Այս մասին հայտնում են կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Երևանում նախատեսված են Վրաստանի վարչապետի հանդիպումները ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսի, ինչպես նաև ՀՀ արտաքին գործերի, Էներգետիկայի և բնական պաշարների և Էկոնոմիկայի նախարարների հետ:
Բիձինա Իվանիշվիլին կայցելի Ծիծեռնակաբերդ՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին, կլինի նաև Մատենադարանում:

Georgian prime minister to arrive in Armenia tomorrow
The delegation headed by the Prime Minister of Georgia Bidzina Ivanishvili will arrive in Armenia on January 17, the PR Department of the Armenian government reported.
The Georgian prime minister is expected to meet with Armenian President Serzh Sargsyan, Prime Minister Tigran Sargsyan, Catholicos of All Armenians Garegin II, and the Armenian ministers of foreign affairs, energy and natural resources, and economy.
Bidzina Ivanishvili will visit the Tsitsernakaberd Memorial Complex of the Armenian Genocide Victims, as well as the Matenadaran.