Բիձինա Իվանիշվիլի. Ինչ խոստացել եմ` անպայման կիրականացնեմ
Այսօր կայացավ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի և Երևանում գտնվող Վրաստանի Հանրապետության վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլիի հանդիպումը: Հանդիպմանը հետևեց մամուլի ասուլիսը:
Բիձինա Իվանիշվիլիին հարց տրվեց Վրաստանում հայ համայնքին տրված նախընտարկան խոստումների, դրանց իրականացման հնարավորությունների և ընդհանրապես երկրի կյանքում համայնքի դերի մասին:
Բիձինա Իվանիշվիլին նշեց, որ շատ հայ բարեկամներ ունի և’ Վրաստանում, և’ Վրաստանի սահմաններից դուրս: Նախընտարկան շրջանում այցելել է այն տարածքներ, որտեղ ապրում են հայերը և ջերմ ընդունելության արժանացել:
«Հիմա գնդակը մեզ մոտ է. Ինչ խոստացել եմ` անպայման կիրականացնեմ»,- մեկ անգամ ևս խոստացավ Վրաստանի վարչապետը:
Վարչապետը նաև նշեց, որ Վրաստանի կառավարությունն անելու է ամեն ինչ, որպեսզի Վրաստանի հայությունը զգա, որ ապրում է սեփական երկրում:
Նշենք, որ Վրաստանի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր է ժամանել Երևան:
Երևանում Վրաստանի վարչապետը հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսի, ինչպես նաև ՀՀ արտաքին գործերի, Էներգետիկայի և բնական պաշարների և Էկոնոմիկայի նախարարների հետ:
Բիձինա Իվանիշվիլին կայցելի Ծիծեռնակաբերդ՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին, կլինի նաև Մատենադարանում:

A meeting of Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan and Georgian Prime Minister Bidzina Ivanishvili, who is on a visit to Armenia, took place today. Following the meeting, the prime ministers gave a press conference.
Bidzina Ivanishvili was asked a question about the pre-election promises he gave to the Armenian community in Georgia, the opportunities of their fulfillment, and the role of the Armenian community in the life of Georgia.
Ivanishvili said he has many Armenian friends both in Georgia and outside it. During the pre-election period he visited the areas populated by Armenians and he was warmly received there.
“The ball is now in our court. I will do what I have promised,” the Georgian prime minister reaffirmed his promise.
He stated that the Georgian government will do its best so that the Georgian Armenians will feel at home.
It should be noted that the delegation headed by B. Ivanishvili has arrived in Armenia today.
The Georgian prime minister is scheduled to meet with Armenian President Serzh Sargsyan, Prime Minister Tigran Sargsyan, Catholicos of All Armenians Garegin II, and a number of ministers.