ՕԵԿ-ական.Մրցակցություն կլիներ, եթե ՀԱԿ-ը, ԲՀԿ-ն և ՀՅԴ-ն թեկնածու առաջադրեին
Յուրաքանչյուր քաղաքական ուժ ինքն է որոշում իր անելիքը,  յուրաքանչյուր քաղաքական որոշում կայացվում է`  ելնելով տվյալ քաղաքական ուժի  ներքին խնդիրներից: Լրագրողների հետ հանդիպմանը, խոսելով նախագահական ընտրություններում թեկնածու չառաջադրելու և որևէ թեկնածուի չսատարելու ՀԱԿ-ի, ԲՀԿ-ի, ՀՅԴ-ի որոշման մասին, նման կարծիք հայտնեց  ԱԺ «Օրինաց երկիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչիկ Հարությունյանը:
«Եթե տվյալ ուժերը իրենց թեկնածուներին առաջադրեին, ապա հնարավոր է`  մրցակցություն լիներ»,- կարծում է ԱԺ պատգամավորը:
Ի դեպ, ՕԵԿ անդամը չցանկացավ մեկնաբանել ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հարցազրույցը` նկատելով, թե այդ ամենին գնահատական կտա ժամանակը և պատմությունը:

Арутюнян: Конкуренция была бы в случае участия в выборах ППА, АНК и АРФД
Каждая политическая сила определяет свои дальнейшие действия и принимает решения самостоятельно, исходя из внутренних проблем. Такое мнение высказал сегодня в ходе встречи с журналистами депутат парламента от фракции «Оринац еркир» Хачик Арутюнян, касаясь решений партии «Процветающая Армения», АРФ «Дашнакцутюн» и «Армянского национального конгресса» не участвовать в предстоящих президентских выборах и не поддерживать никого из кандидатов.
«Если бы эти политические силы выдвинули своих кандидатов, то возможно, на выборах была бы конкуренция», - выразил мнение депутат парламента.
При этом член партии «Оринац еркир» не захотел комментировать интервью второго президента Армении Роберта Кочаряна, заявив, что время и история оценят это.