ՀՀ Նախագահ. Հայաստանը շահագրգռված է Վրաստանում կայունության պահպանմամբ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Վրաստանի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլիին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Նախագահը ևս մեկ անգամ շնորհավորել է Բիձինա Իվանիշվիլիին՝ Վրաստանի խորհրդարանական ընտրություններում իր ղեկավարած կոալիցիայի հաղթանակի կապակցությամբ: Սերժ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ Վրաստանի նոր կառավարությունը պատվով կկատարի ստանձնած պարտականությունները: Նախագահն ընդգծել է, որ Հայաստանը շահագրգռված է Վրաստանում կայունության պահպանմամբ և ցանկանում է ավելի ամրապնդել եղբայրական հարաբերությունները, որոնք օգուտ կբերեն և՛ հայ, և՛ վրաց ժողովուրդներին:
Վրաստանի վարչապետը վստահեցրել է, որ իր կառավարությունը կանի ամեն հնարավորը, որպեսզի հայ-վրացական հարաբերությունները պատմության մեջ դառնան լավագույնը: Բիձինա Իվանիշվիլին նշել է, որ Հայաստանի վարչապետի հետ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր հարցերի շուրջ հանգամանալի բանակցություններ են վարել, և առիթ չկա մտածելու, թե որևէ հարցում կողմերը պայմանավորվածություն ձեռք բերելու խնդիր կունենան: Վրաստանի վարչապետը ևս ընդգծել է, որ երկու հարևան պետությունները, որոնք երկար տարիներ ապրում են կողք-կողքի և ձեռք-ձեռքի տված սատարում մեկը մյուսին, պարտավոր են միմյանց օգնելով բարձրացնել շատ նմանատիպ խնդիրներ ունեցող երկու երկրների տնտեսությունները:
Նշելով, որ Հայաստանում ևս առաջիկայում ընտրություններ են տեղի ունենալու՝ Վրաստանի վարչապետը հաջողություններ է մաղթել և հույս հայտնել, որ դրանք ևս կանցնեն խաղաղ ու ընտրություններում կարտահայտվի ժողովրդի կամքը:

Serzh Sargsyan: Armenia is interested in lasting stability in Georgia
The Armenian President Serzh Sargsyan received today the Prime Minister of Georgia Bidzina Ivanishvili, who is on an official visit to Armenia, and the delegation headed by him, the presidential press service reports.
The president once again congratulated B. Ivanishvili on the victory of the coalition led by him in Georgia’s parliamentary elections. Serzh Sargsyan expressed hope that the new government of Georgia will properly fulfill the obligations assumed. He stressed that Armenia is interested in lasting stability in Georgia and wants to further strengthen the brotherly relations for the benefit of both the Armenian and Georgian nations.
B. Ivanishvili assured him that the Georgian government will do its best so that Armenian-Georgian relations will be the best ones in history. In his words, they together with Armenian prime minister have conducted detailed negotiations on all the issues of mutual interest and there is no reason to believe that the sides will have problems reaching an agreement on any of the issues.
Noting that a presidential election will be held in Armenia soon, B. Ivanishvili wished success and expressed hope that the election will pass off peacefully and popular will will be expressed in the upcoming election.