Քաղաքագետ. Չկա թեկնածու, ով կարող է մրցակցել գործող Նախագահի հետ
«Գործող Նախագահի հաղթանակը կանխորոշված է: Այս պահին չեմ տեսնում մեկին, ով կարող է մրցակցել նրա հետ»: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց քաղաքագետ Սերգեյ Շաքարյանցը:
Ըստ քաղաքագետի՝ ընտրությունների ելքը որոշվեց այն ժամանակ, երբ ընտրապայքարից դուրս եկան ընդդիմադիր հիմնական ուժերը:
Նրա կարծիքով՝ առաջադրված 8 թեկնածուների մեջ կան մարդիկ, ովքեր արդեն պատրաստ են հայտարարել, որ լուրջ պայքար չեն կարողացել մղել, քանի որ ընտրությունների ընթացքում անարդարություններ և օրինախախտումներ են եղել. «Դա հին սցենար է: Երբ մրցակիցները հայտարարում են, որ սցենարն արդեն պատրաստ է»:
Քաղաքագետն անիմաստ է համարում այն գործիչների առաջադրումը, որոնց ընտրողը չի ճանաչում, վստահում ու հավատում. «Հարց է առաջանում, թե ինչպես են կարողացել վճարել 8 միլիոն ընտրագրավը»:

Политолог: Нет кандидата, который мог бы соперничать с президентом
Победа действующего президента Армении на выборах – предопределена. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами политолог Сергей Шакарянц.
«Сейчас я не вижу никого, кто бы мог соперничать с Сержем Саргсяном», - сказал С.Шакарянц.
По словам политолога, исход выборов решился, когда основные оппозиционные силы вышли из предвыборной борьбы.
Как отметил С.Шакарянц, среди 8 кандидатов в президенты есть люди, которые уже готовы заявить, что не могли вести серьезную борьбу, поскольку в ходе выборов были правонарушения и несправедливость. «Это старый сценарий, когда соперники заявляют, что сценарий уже готов», - отметил политолог.
Он заявил, что считает бессмысленным выдвижение тех кандидатов, которых избиратель не знает. «Возникает вопрос, как они сумели заплатить избирательный залог в размере 8 млн. драмов», - сказал С.Шакарянц.