ԱԳ նախարարն ընդունեց Ջոնս Հոպկինսի համալսարանի պատվիրակությանը
Այսօր ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Ջոնս Հոպկինսի համալսարանի Միջազգային հետազոտությունների դպրոցի դասախոսներին և ուսանողներին:
Հանդիպմանը նախարար Նալբանդյանը ներկայացրեց Հայաստանի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններն ու հիմնական ուղղությունները:
Պատասխանելով ներկաների հարցերին՝ Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը հանգամանալից ներկայացրեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացը, այդ ուղղությամբ Հայաստանի և միջազգային հանրության կողմից գործադրվող ջանքերը, անդրադարձավ ներկաներին հետաքրքրող մի շարք տարածաշրջանային հարցերի:

Глава МИД Армении принял делегацию университете Джона Хопкинса
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял сегодня преподавателей и студентов Школы передовых международных исследований имени Пола Нитце (SAIS) при Университете Джона Хопкинса. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
В ходе встречи министр Э.Налбандян представил приоритеты и основные направления внешней политики Армении.
Отвечая на вопросы присутствующих, глава внешнеполитического ведомства Армении представил процесс урегулирования карабахского конфликта, прилагаемые в этом направлении Арменией и международным сообществом усилия, а также обратился к ряду региональных вопросов, интересующих представителей SAIS.