Սերժ Սարգսյան. Մենք կարող ենք հետ կանչել արձանագրությունները ԱԺ-ից
ՀՀ Նախագահ, նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանը Ավան վարչական շրջանում տվեց նախընտական քարոզարշավի մեկնարկը` հանդիպելով շրջանի բնակիչների հետ:  ՀՀ նախագահի թեկնածուն ներկաներին ուղղված իր խոսքում նշեց, որ աշխատելու են իրականացնել ազատ և արդար ընտրություններ:
«Քաղաքական գործընթացների թիվ մեկ պատասխանատուն իշխանություններն են, սակայն միայն իշխանությունների պատասխանատվությամբ հնարավոր չէ հասնել լավ արդյունքների:  Անցած տարիները բարդ տարիներ էին, սակայն այդ խնդիրները մեզ չեն կարող վհատեցնել: Մենք վհատվելու իրավունք չունենք: Մենք բոլորս միասին գնում ենք դեպի ապահով Հայաստան»,- ասաց նախագահի թեկնածուն:
ՀՀ Նախագահի թեկնածուն պատասխանեց դահլիճից հնչած հարցերին: Հարցերից մեկը վերաբերում էր  հայ թուրքական հարաբերությունների բարելավմանը, որին ի պատասխան, Ս. Սարգսյանը նշեց, որ հայ-թուրքական հարաբերություններում տեսանելի ապագայում չի պատարստվում ինչ-որ նախաձեռնությամբ հանդես գալ:
«Եթե թուրքերը չեն վավերացնելու արձանագրությունները, ապա մենք կարող ենք հետ կանչել դրանք Ազգային ժողովից»,- հայտարարեց Սերժ Սարգսյանը:

С.Саргсян: Мы можем отозвать протоколы из парламента Армении
Предвыборная кампания кандидата на пост президента Армении, действующего главы государства Сержа Саргсяна началась сегодня со встречи с жителями административного района Аван. Серж Саргсян, обратившись к присутствующим отметил, что сделает все, чтобы выборы в Армении прошли свободно и справедливо. По его словам, в первую очередь ответственность за политические процессы несут власти, однако достичь хороших результатов только за счет этой ответственности невозможно.
«Прошедшие годы были сложными, однако эти проблемы не могут заставить нас отступить. У нас нет права впадать в отчаяние. Мы все вместе должны идти к благополучной, безопасной Армении», - заявил С.Саргсян.
По его словам, в предстоящие пять лет необходимо развивать справедливую судебную систему, несмотря на то, что в этой сфере все еще есть проблемы и нужно пройти долгий путь. Как отметил Серж Саргсян, в Армении не должно быть места хамству.
Затем кандидат в президенты Армении ответил на озвученные присутствующими вопросы. Один из вопросов касался нормализации армяно-турецких отношений. Серж Саргсян в этой связи заявил, что в обозримом будущем не собирается выступать с какой-либо инициативой в армяно-турецких отношениях.
«Если турецкая сторона не ратифицирует протоколы, то мы можем отозвать их из Национального Собрания», - подчеркнул Серж Саргсян.