Մայրաքաղաքում չկան «Ռաֆ» և «Երազ» մակնիշի երթուղայիններ
Մայրաքաղաքի տրանսպորտային երթուղիների սպասարկման համար հայտարարված մրցույթների արդյունքում մայրաքաղաքի երթուղիներում այսօր արդեն չկան «ՌԱՖ» և «Երազ» մակնիշի, ինչպես նաև շահագործման 15 տարին լրացած փոխադրամիջոցներ: Այս մասին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին զեկուցել են այսօր կայացած խորհրդակցության ժամանակ:
Ինչպես տեղեկացնում են քաղաքապետարանի հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, Տարոն Մարգարյանը ևս մեկ անգամ հիշեցրել է տնտեսվարող սուբյեկտների կողմից իրենց հարակից ընդհանուր օգտագործման տարածքների պարտադիր բարեկարգման Երևանի ավագանու որոշման պահանջների կատարուման մասին:
Քաղաքապետը նշել է, որ բոլոր այն տնտեսվարող սուբյեկտները, որոնք չեն կատարի որոշման պահանջները` կենթարկվեն վարչական տույժի:

“RAF” and “Yeraz” buses taken out of service in Yerevan
As a result of the tenders for transport services held in Yerevan, “RAF” and “Yeraz” minibuses as well as transport vehicles in use for over 15 years have been taken out of service in Yerevan. This report was made at the consultation conducted by Yerevan Mayor Taron Margarian today.
The press service of Yerevan Municipality reports that Taron Margarian once again reminded that economic entities must implement the decision of the Yerevan Council of Elders about improvement of areas in general use, which are adjacent to them.
The mayor said that administrative sanctions will be imposed on all economic entities that will not fulfill the decision’s requirements.