Նոր կտակարան, նոթատետր և բաց նամակ. Ա. Ղուկասյանը շարունակում է հացադուլը
Նոր կտակարան, նոթատետր և Պավլիկ Սարգսյանի բաց նամակը` սրանք այն երեք իրերն են, որոնք նախագահի թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանն իր մոտ է պահում հացադուլի ընթացքում: Ղուկասյանի խոսքով, նա իրեն լավ է զգում ու բժիշկների օգնության կարիք չունի: Ինչ վերաբերում է նշված երեք իրերին, Ղուկասյանը Aysor.am-ին պատմեց.
«Նոր կտակարանն ինձ մի քաղաքացի նվիրեց ու հայտնեց իր զորակցությունը:
Պավլիկ Սարգսյանի բաց նամակն ինձ հենց նախկին թեկնածուն բերեց, որ ծանոթանամ դրա բովանդակությանը: Դե իսկ նոթատետրն ի սկզբանե հետս եմ բերել, որ անեմ համապատասխան նշումներ ու գրառումներ»,- ասաց Ա. Ղուկասյանը:
Հարցին` ինչու՞ է հացադուլի համար ընտրել Գիտությունների ազգային ակադեմիայի բակը, թեկնածուն պատասխանեց, որ այդտեղ նա չի խանգարում երթևեկությանն ու չի խաթարում հասարակական անդորրը: Բացի այդ նրա գլխավերևում Հայաստանի Հանրապետության մեծ դրոշ կա.

New Testament, notebook and open letter: Ghukasian on hunger strike
The New Testament, a notebook, and Pavlik Sargsyan’s open letter - these are the three things that presidential candidate Andrias Ghukasian has got by him during his hunger strike. In his words, he feels fine and does not need medical care. When asked about the above-mentioned items, he told Aysor.am:
“A citizen gave me the New Testament. He also expressed his support.
The former presidential candidate Pavlik Sargsyan has brought his letter himself so that I could familiarize myself with its contents. As for the notebook, I have brought it to write my notes in it,” A. Ghukasian said.
In response to the question about why he selected the yard of the National Academy of Sciences as the place of his hunger strike, Ghukasian replied that it a convenient place because he neither impedes traffic nor disturbs public peace. There is also the Armenian flag beside him.
- Mr. Ghukasian, so your decision to go on hunger strike near the Academy has nothing to do with science, does not it?