Հրանտ Բագրատյանի շտաբ է այցելել  Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Քեթի Լիչին
Նախագահի թեկնածու Հրանտ Բագրատյանը երեկ իր նախընտրական շտաբում հանդիպել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Քեթի Լիչի և դեսպանատան առևտրի և զարգացման գծով խորհրդական Էրիկ Գյուլազյանի հետ։ Այս մասին հայտնում են Հ. Բագրատյանի նախընտրական շտաբից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են թեկնածուի նախընտրական ծրագիրը, քարոզարշավի ընթացքը, իշխանությունների պահվածքը և ընտրացուցակների խնդիրը:
Հրանտ Բագրատյանը մանրամասն ներկայացրել է սոցիալական արդարության մոդելը, ինչը քարոզում է իր ծրագրով, և բացատրել, թե ինչպես կարելի է ընդամենը 100 քայլով երկրում արմատապես փոխել իրավիճակը:
Թեկնածուի նախընտրական շտաբի անդամները տեղեկություններ են տրամադրել քարոզարշավի ընթացքի մասին: Առանձին խոսակցություն է ծավալվել ընտրացուցակների վերաբերյալ, մասնավորապես` 2 միլիոն 507 հազար ընտրողների ցուցակի շուրջ: Բագրատյանն ասել է, որ խնդիրն իր շտաբի կողմից ուսումնասիրված է, և առաջիկա օրերին այդ կապակցությամբ նա հանդես կգա նամակով և հայտարարությամբ:

The presidential candidate Hrant Bagratian met yesterday with the British Ambassador to Armenia Ms. Katy Leach and the embassy advisor Eric Gyulazian, who visited the candidate’s campaign headquarters, Aysor. am was informed by Hrant Bagratian‘s headquarters staff.
A number of issues, including Bagratian’s election program and campaign, the posture of authorities, and the problem of voter lists, were discussed at the meetings.
H. Bagratian provided the interlocutors with detailed information about the social justice model of his election program. He explained how the situation in the country can be radically changed by taking only a hundred steps.
The headquarters members informed the guests about the process of election campaigning. The meeting participants paid special attention to the problem of voter lists, particularly the list of 2 million 507 thousand voters. Hrant Bagratian said the problem has been examined by his headquarters and he will issue a statement and a letter in this connection within the next few days.