Սերժ Սարգսյան. Յուրաքանչյուր նախագահ պետք է ամենաբարձր նշաձողը դնի
Այսօր ՀՀ Նախագահ, նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանը նախընտրական քարոզարշավի երկրորդ օրը հանդիպում ունեցավ Սյունիքի մարզի մի շարք քաղաքային և գյուղական համայնքների ընտրազանգվածի հետ:
Սիսիանի մշակույթի տանը, ելույթ ունենալով ընտրողների առջև, նախագահի թեկնածուն նկատեց, որ նախորդ հավաքից չի անցել մեկ տարի, հետևաբար պետք է ստուգել՝ արդյո՞ք համաքայլ են ընթանում մեր ժամացույցների սլաքները, քանի որ ճշգրտելու անհրաժեշտություն կա:
Խոսելով իր անցած ուղղու մասին՝ նախագահի թեկնածուն ասաց. «Ղեկավարը պետք է քայլի մարդկանց հետ համընթաց՝ ճշտելով նրանց կարծիքը, միակ ճանապարհը դա է, հակառակ դեպքում չի կարող մարդկանց իր հետևից տանել»,- ասաց նախագահի թեկնածու Սարգսյանը՝ հավելելով, որ ժամանակն իր տեղն է դնում ամեն բան, «ժողովրդին հնարավոր չէ խաբել, բայց դա կարող է մի որոշ ժամանակ տևել»:
Ս.Սարգսյանը, դիմելով սիսիանցիներին, հայցեց նրանց աջակցությունը՝ մեկ ամիս հետո տեղի ունենալիք նախագահի ընտրություններում. «Առաջին անգամ չէ, որ գալիս եմ նման խնդրանքով»:
Ինչ վերաբերում է ապագայում իր անելիքներին՝ Ս.Սարգսյանն ասաց, որ յուրաքանչյուրը պարտավոր է նշաձողը բարձր դնել, որ մյուսները նույնպես ձգտեն բարձրին. «Իմ տված խոստումներից ոչ բոլորն են կատարվել, սակայն հստակ է, որ հանրապետության յուրաքանչյուր նախագահ պետք է ամենաբարձր նշաձողը դնի… Սակայն իմ տված ամենակարևոր խոստումը՝ լոդրություն չանելը, կատարել եմ, առավոտից երեկո աշխատել եմ՝ լուծելու երկրի առջև ծառացած խնդիրները»:
Եզրափակելով խոսքը՝ Ս.Սարգսյանն ասաց, որ բոլոր խնդիրները, որ 2012-ին դրվել են իրենց առաջ, հիմնակում կատարվել են:
Նշենք, որ Ս.Սարգսյանի հաջորդ կանգառը Գորիսում է, որտեղ նախագահը կմասնակցի Գորիսի հայ-ֆրանսիական սրտաբանական կենտրոնի բացման արարությանը:

Серж Саргсян: Каждый президент должен ставить самую высокую планку
Действующий президент Армении, кандидат в президенты Серж Саргсян сегодня в рамках предвыборной кампании встретился с избирателями ряда городских и сельских общин Сюникской области.
Выступая перед избирателями в доме культуры Сисиана, кандидат в президенты отметил, что с прошлой встречи не прошло и года, следовательно, нужно сверить стрелки часов, поскольку необходимо внести уточнения.
Кандидат в президенты С.Саргсян, касаясь пройденного пути, заявил, что «руководитель должен идти в ногу с людьми, уточняя их мнение». «Это – единственный путь, в противном случае он не сможет повести за собой людей», - сказал С.Саргсян. По его словам, время ставит все на свои места и «народ нельзя обмануть, хотя это и может длиться некоторое время».
Обратившись к жителям Сисиана, С.Саргсян попросил их оказать содействие на предусмотренных через месяц выборах президента: «Я не в первый раз обращаюсь к вам с такой просьбой».
Что касается предстоящих действий, то глава государства отметил, что каждый обязан ставить высокую планку, чтобы другие также стремились достичь этой планки. «Из моих обещаний не все выполнены, однако очевидно, что каждый президент республики должен ставить самую высокую планку… Но самое важное мое обещаний – не быть ленивым – я выполнил, я работал с утра до вечера для решения вставших перед страной проблем», - заявил действующий президент.
Резюмируя, кандидат в президенты С.Саргсян отметил, все задачи, которые были поставлены перед ними в 2012 году, были в основном выполнены.
Отметим, что следующая встреча Сержа Саргсяна с избирателями состоится в Горисе, где кандидат в президенты примет участие в церемонии открытия армяно-французского кардиологического центра.