Նախագահի թեկնածու. Բոլորս էլ ցանկանում ենք խաղաղություն
«Ուրախ եմ այստեղ լինելու համար, որտեղ կքննարկենք առաջիկա հինգ տարիների ծրագրերը»,- այս մասին հայտարարեց ՀՀ նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանը՝ ելույթ ունենալով Գորիսի դրամատիկական թատրոնում հավաքված մարդկանց առջև:
Խոսելով ապահով Հայաստանի մասին` Սերժ Սարգսյանը ներկայացրեց իր պատկերացումները, որոնք նախագահի թեկնածուի խոսքով, քիչ են տարբերվում հանրության պատկերացումներից. «Բոլորս էլ ցանկանում ենք խաղաղություն, աշխատանք, բարեկեցություն, որակյալ կրթություն և առողջապահություն: Այս ամենի ամբողջականությունն է, որ կոչվում է ապահով Հայաստանը: Իսկ դրանցից մեկի պակասը կամ թերացումը մեր կայնքը դարձնում է անապահով»,- ասաց թեկնածուն` հավելելով, որ իր առաջարկած ծրագրի հիմնական արժանիքը բազմակողմանիությունն է:
Անցյալ տարի, նախագահի թեկնածուի խոսքով, ինչ-որ խնդիրներ լուծվել են, իսկ ամեն բանի գնահատականը լինում է համեմատության մեջ:
«Մենք շարունակելու ենք մարզային բժշկական հաստատությունների հիմնումը և վերազինումը, ապահովելու ենք կրթությունը սոցիալապես անապահով խավերի համար, մարզերում կառուցվելու են նոր մանկապարտեզներ, արդիականացվելու են դպրոցները, աշխատատեղեր են ստեղծվելու, ավելանալու են սպասարկման ծառայությունները»,- ներկայացնելով իր առաջիկա անելիքներն` ասաց Ս. Սարգսյանը:

Presidential candidate: We all want peace
"I am glad to be here. We will discuss the programs for the next five years,” the presidential candidate Serzh Sargsyan said, addressing the people gathered outside the Goris Dramatic Theatre.
Speaking about his idea of a secure Armenia, Serzh Sargsyan noted that his notion is quite similar to the public’s ideas. “We all want peace, jobs, prosperity, quality education and healthcare. This all forms a single whole which is called “secure Armenia”.
The lack of any of these things makes our life insecure,” the presidential candidate said, adding that the main virtue of his program is comprehensiveness.
“We will continue to build and upgrade regional medical institutions, provide education for socially vulnerable sections of the population. We will build new kindergartens and reconstruct schools in provinces. We will create jobs and increase the number of services,” Serzh Sargsyan stated, when speaking about the work to be done.