Ապահով Հայաստան նշանակում է խաղաղություն, որը կարող է ապահովել հզոր բանակը
Ապահով Հայաստան սյունեցիների համար նշանակում է խաղաղություն, որը կարող է ապահովել միայն ու միայն հզոր բանակը: Կապանում իր ընտրազանգվածի հետ հանդիպմանը հայտարարեց նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանը:
«Կապանն առաջինն է, որ իր վրա զգացել է պատերազմի արհավիրքը, այնպես որ` ապահով Հայաստան ասվածը սյունեցիների համար հասկանալի է: Ապահովության երաշխիքը միայն ու միայն հզոր բանակն է: Վերջին տարիներին այս ուղղությամբ լուրջ աշխատանքներ ենք կատարել և առաջընթաց արձանագրել: Առաջիկա հինգ տարիներին էլ շարունակելու ենք նույն ուղղությամբ»,-ասաց նախագահի թեկնածուն:
Ելույթ ունենալով կապանցիների առջև՝ Ս. Սարգսյանն ասաց, որ չկա մեկը, ով չի ընդունի, որ Արցախի հզոր թիկունքը Հայաստանն է ու առաջին հերթին Սյունիքը. «Բայց պատերազմի ժամանակ եղավ մի պահ, երբ Արցախն էր Սյունիքի թիկունքը և այսպես՝ ուս ուսի առաջ ենք գնում: Երբեք չեմ կասկածել ձեր կամքին, նվիրումին և այսօր էլ համոզված եմ` միասին վայելելու ենք միասնաբար կերտած ապահով Հայաստանը: Այն Հայաստանը, որը շատերին է տուն վերադարձնելու»:
Եզրափակելով խոսքը՝ Սերժ Սարգսյանը շնորհակալություն հայտնեց բոլոր կապանցիներին և ասաց. «Ես այստեղ եմ, որ ասեմ, թե ինչպես եմ հավատում ու վստահում ձեզ՝ և՛ պատերազմի օրերին, և՛ դրան հաջորդող ժամանակներում»:

Безопасная Армения – это мир, который может обеспечить лишь сильная армия
Для жителей Сюника безопасная, благополучная Армения означает – мир, который может обеспечить лишь сильная армия. Об этом заявил сегодня кандидат в президенты Армении, действующий президент Серж Саргсян на встрече с избирателями города Капан Сюникской области республики.
«Капан первым почувствовал на себе бедствия войны, посему жители Сюника понимают, что значит безопасная, благополучная Армения. Гарантией безопасности является лишь сильная армия. За последние годы в этом направлении были осуществлены серьезные работы и зафиксирован прогресс. В течение предстоящих пяти лет мы будем продолжать двигаться в этом направлении», - сказал кандидат в президенты.
Выступая перед жителями города Капан, Серж Саргсян отметил, что нет никого, кто не принимает, что Армения, и в первую очередь Сюник, являются мощным тылом Арцаха. «Никогда не сомневался в вашей воле и сегодня уверен, что мы вместе будем жить в созданной совместными усилиями безопасной, благополучной Армении. В Армении, которая вернет многих домой»,- заявил С.Саргсян.
Резюмируя, кандидат в президенты поблагодарил всех жителей Капана, и сказал: «Я нахожусь здесь, чтобы сказать, что всегда верил и доверял вам – и во время войны, и в последующее время».