«Բագրատյանին չեմ թերագնահատում, բայց Հովհաննիսյանն ավելի մեծ շանսեր ունի»
Նախընտրական քարոզարշավը բավականին ակտիվ է անցնում, մարդկանց հետաքրքրությունն օրեցօր մեծանում է ընտրական գործընթացների նկատմամբ: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության անդամ, նախկին պատգամավոր Ստյոպա Սաֆարյանը:
Սաֆարյանի կարծիքով՝ ընտրողներին չեն հետաքրքրում թեկնածուների գաղափարները, նրանց համար թիվ մեկ խնդիրը իշխանափոխությունն է:
Ժառանգության ներկայացուցչի կարծիքով՝ փետրվարի 18-ին հիմնական պայքարը ծավալվելու է Սերժ Սարգսյանի և Րաֆֆի Հովհաննիսյանի միջև. «Չեմ թերագնահատում Հրանտ Բագրատյանի շանսերը, բայց Րաֆֆի Հովհաննիսյանի շանսերն ավելի մեծ են: Հրանտ Բագրատյանը վարչապետ է եղել, իսկ առաջին իշխանությունն իր վարքով չի փայլում»:

The election campaign is lively, while voters’ interest in the electoral processes is growing day by day, the member of Heritage Party, former deputy of the parliament Styopa Safarian told reporters today.
According to him, the voters show no interest in the candidates’ ideas - their number one problem is change of power.
Safarian expressed an opinion that on February 18 two presidential candidates, namely Serzh Sargsyan and Raffi Hovannisian, will wage the main struggle. “I don’t underestimate Hrant Bagratian, but Raffi Hovannisian has a greater chance. Hrant Bargatian served as a prime minister, and the first authorities did not shine in terms of their conduct”.