Սերժ Սարգսյանն այցելեց Պարույր Սևակի ծննդավայր
Սերժ Սարգսյանը հանրապետության մարզերում շարունակում է նախընտրական հանդիպումները: Այսօր ՀՀ նախագահի թեկնածուն հանդիպել է Ջերմուկի, Վայքի, Մալիշկայի, Եղեգնաձորի ընտրողների հետ, պատասխանել նրանց հետաքրքրող հարցերին, ներկայացրել իր նախընտրական ծրագիրը և խոսել հատկապես Վայոց ձորի մարզի համար հեռանկարային ոլորտների՝ գյուղատնտեսության, զբոսաշրջության, առողջապահության մասին:
Մարզի Ջերմուկ քաղաքում Սերժ Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել նաև մարզային ու քաղաքային իշխանությունների և առողջարանների, հյուրանոցների, սպասարկման ոլորտի կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկել Ջերմուկի սոցիալ-տնտեսական զարգացման հեռանկարային խնդիրները:
Վայքի տուրիզմի կենտրոնում ՀՀ նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանը ագրոտուրիզմի, գյուղատնտեսության, մասնավորապես՝ այգեգործության, խաղողագործության խնդիրներն է քննարկել գինեգործների, ֆերմերների և Վայքի տարածաշրջանի սպասարկման ոլորտի կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ:
Վայոց ձորի մարզում Սերժ Սարգսյանն այցելել է Պարույր Սևակի ծննդավայր Զանգակատուն և մեծանուն գրողի ծննդյան օրվա կապակցությամբ ծաղիկներ դրել նրա շիրմաքարին, հարգանքի տուրք մատուցել բանաստեղծի հիշատակին, այցելել տուն-թանգարան:

Серж Саргсян побывал в родном селе Паруйра Севака
Кандидат в президенты Армении, действующий президент Серж Саргсян сегодня в рамках президентской кампании встретился с жителями Джермука, Вайка, Малышки, Ехегнадзора. Серж Саргсян ответил на интересующие избирателей вопросы, представил свою предвыборную программу и подходы к развитию перспективных сфер в области Вайоц Дзор.
В Джермуке кандидат в президенты провел встречи с представителями областных и городских властей, работниками сферы обслуживания, здравниц и гостиниц, а также обсудил перспективы социально-экономического развития города.
В ходе встречи с виноделами, фермерами и представителями сферы обслуживания в Центре туризма города Вайк, Серж Саргсян обратился к проблемам в сфере агротуризма, сельского хозяйства, виноделия.
В области Вайоц Дзор кандидат в президенты Серж Саргсян посетил родное село Паруйра Севака – Зангакатун. По случаю дня рождения великого писателя Серж Саргсян возложил цветы к могиле Паруйра Севака, побывал в его доме-музее.