Եվս 70 սիրիահայ Հայաստանի քաղաքացի դարձավ
Սիրիայում ավելի քան 70 մարդ Հայաստանի Հանրապետության անձնագիր ստացավ: Սիրիայի Արաբական Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արշակ Փոլադյանն անձնագրերը տալուց հետո հույս հայտնեց, որ նրանք հավատարիմ կմնան իրենց տված երդմանը:
ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից տեղեկանում ենք, որ արարողությանը ներկա էին Դամասկոսի Հայոց Թեմի Առաջնորդ Արմաշ Եպիսկոպոս Նալբանդյանը, Դամասկոսի Հայ Կաթողիկե համայնքի Առաջնորդ Հովսեփ Եպիսկոպոս Առնաուտյանն, ինչպես նաև Դամասկոսահայ միությունների ղեկավարներ և այլն:
Արարողությունից հետո ելույթ ունեցան հոգևոր առաջնորդները: Նրանք բարձր գնահատեցին սիրիահայությանը ՀՀ քաղաքացու անձնագրերը տեղում հանձնելու ՀՀ կառավարության որոշումը` խորին երախտագիտություն հայտնելով ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին: Հոգևոր հայրերը հույս հայտնեցին, որ Հայրենի իշխանությունները կշարունակեն իրենց հոգատար վերաբերմունքը սիրիահայ համայնքի հանդեպ, որի կարիքը նա, հիրավի, մեծապես զգում է այս ծանր պահին:

В Сирии более 70 человек получили паспорта граждан Армении
В Сирии более 70 человек получили паспорта граждан Республики Армения. Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Сирии Аршак Поладян после вручения паспортов выразил надежу, что все они останутся верными данной клятве.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, на церемонии присутствовали глава армянской епархии Армянской Апостольской церкви в Дамаске, епископ Армаш Налбандян, епископ Армянской Католической церкви в Дамаске Джозеф Арнаутян, а также руководители армянских союзов Дамаска.
Выступаю перед присутствующими, духовные предводители высоко оценили решение правительства Армении о вручении армянам паспортов Республики Армения в Сирии и выразили благодарность президенту Сержу Саргсяну.