Մ. Սաակաշվիլին քննադատել է Իվանիշվիլիին Վ. Չախալյանին ազատ արձակելու համար
Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին խիստ քննադատության է ենթարկել Վրաստանի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլիին և կառավարությանը` Վահագն Չախալյանի ազատ արձակման վերաբերյալ: Այս մասին հայտնում է apsny.ge-ն:
«Սա հակապետական քայլ է, քանի որ համաներում է ստացել Ռուսաստանի գործակալը, ով աշխատել է Վրաստանի ամբողջականության խախտման համար»,- ասել է նա, ընդգծելով, որ Վ. Չախալյանը հայկական գործիչ չէ և չի աշխատում Հայաստանի համար, այլ Ռուսաստանի պատվերով:
«Այստեղ խոսքը էթնիկ պատկանելության մասին չէ, որովհետև մեր երկրում շատ հայեր կան, որ ազնվորեն աշխատում են մեր երկրում և պատրաստ են իրենց կյանքի գնով պաշտպանել այն: Իվանիշվիլին պետք է հասկանա, որ Գարեգին երկրորդ կաթողիկոսի խնդրանքով ազատ արձակված գործիչը հակապետական գործունեություն է ծավալել, և նրա ազատ արձակումը մեր պետության դեմ ուղղված քայլ է»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ դրա բացասական հետևանքները շուտով ի հայտ կգան:

М.Саакашвили раскритиковал Иванишвили за освобождение Ваагна Чахаляна
Президент Грузии Михаил Саакашвили обвинил премьер-министра и парламент Грузии в освобождении «врага грузинской государственности», армянского активиста Ваагна Чахаляна.
«Это был антигосударственный шаг и под помилование подпал агент российского ГРУ, который работает над развалом Грузии, ее целостности», - заявил Михаил Саакашвили. Он отметил, что «Чахалян не является армянским деятелем и не работает на Армению, а работает на Россию».
«Тут речь идет не об этническом происхождении, так как у нас есть много армян, которые честно служат нашей стране и готовы сложить за нее голову. Иванишвили должен понять, что освобожденный им по просьбе армянского Патриарха Гарегина Второго преступник является антигосударственным деятелем и это не только большая ошибка, а преступление перед нашей государственностью», - считает Саакашвили.