Նախագահի թեկնածու Ս. Սարգսյանն ընդունել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ առաքելության ղեկավարին
Նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ դիտորդական առաքելության ղեկավար Հայդի Տալյավինիի հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք նախագահի թեկնածուի նախընտրական կայքից:
Սերժ Սարգսյանը կարևորել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ առաքելությունը՝ որպես առաջին հերթին մասնագիտական գործունեություն, որի նպատակը փաստերի հիման վրա ընտրական գործընթացների մասին մասնագիտական եզրակացություն անելն է և առաքելությանը մաղթել է հաջողություններ:
Հանդիպմանը քննարկվել են ՀՀ նախագահի թեկնածու Սերժ Սարգսյանի նախընտրական քարոզարշվին վերաբերող հարցեր:

Серж Саргсян встретился с главой наблюдательской миссии БДИПЧ/ОБСЕ
Кандидат в президенты Армении Серж Саргсян встретился сегодня с главой наблюдательской миссии Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) ОБСЕ Хайди Тальявини. Об этом сообщается на официальном сайте кандидата в президенты.
Серж Саргсян отметил важность миссии БДИПЧ/ОБСЕ в первую очередь как профессиональную деятельность, цель которой представить на основании фактов профессиональное заключение об избирательных процессах, и пожелал миссии успехов.
В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся избирательной кампании кандидата в президенты Армении Сержа Саргсяна.